Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Кримінал

Великі лови

Коротке відео, на якому голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі – із притаманною кавказцям пристрастю – дохідливо розтовкмачив місцевому казнокраду з прокуратури, що правила помінялися й заступництва «покровителів» чи «сюзеренів» віднині чекати годі, не просто побило усі рекорди за кількістю переглядів, але й задало новий тренд і стиль в українській політиці.
Фото - ТАСС

Безкомпромісна позиція Саакашвілі із очевидністю оприявнила найбільший запит суспільства, яке втомилося від корупції й жадає крові здирників і хабарників всіх мастей і порід. «Міхо, смали ще!», – заворожено проговорила публіка й якомога зручніше вмостилася на дивані з планшетом в одній руці й цеберком поп-корну – в іншій.

Висновки в Києві були зроблені досить швидко. Рішучі дії Саакашвілі не тільки кинули дошкульну тінь на уявну боротьбу із корупцією з боку уряду, ГПУ й СБУ, але й вказали шлях, на якому сьогодні можна здобути найбільше балів, заразом відвернувши увагу суспільства від провалів на інших напрямках. Люди хочуть затримань? Будуть затримання! Сезон полювання на українських хабарників та шахраїв офіційно відкрито.

«Президент мочилово схвалив»

500 тисяч доларів готівкою та діаманти вилучили працівники Генеральної прокуратури, здійснивши 6 липня дружній візит до кабінету пересічного українського заступника прокурора. Очевидно, на місці невдахи міг бути будь-який інший український прокурор, але цього разу не пощастило заступнику прокурора Київської області.

Як випливає із повідомлення прес-центру СБУ, затриманий займався не зовсім тією діяльністю, яку належить виконувати людині у прокурорському кабінеті. Одна із викритих схем полягала у тому, що шахрай спершу створював проблеми підприємству, що видобуває пісок, а тоді – за скромну винагороду в 150 тисяч доларів – «допомагав» цю проблему усунути. Так і жив, доки до нього не завітали.

Є підстави вважати, що напружитися й приготуватись до втечі варто й іншим його колегам, які промишляли подібним чином.

«Недоторканних посадових осіб для нас не існує», – заявив після затримання хабарника заступник Генерального прокурора Давід Сакварелідзе. «Служба й надалі вестиме безкомпромісну боротьбу з корупцією на всіх щаблях влади», – запевнив голова Служби безпеки України Василь Грицак, доповідаючи Президенту України про успішну спецоперацію.

«Сакварелідзе й Грицак почали по-дорослому мочити прокурорів. Прокурори пручаються, але нічого зробити не зможуть – президент мочилово схвалив», – резюмував на своїй сторінці в фейсбуці політичний оглядач Петро Шуклінов.

Отже, варто чекати на нові жертви. Публіка жде.

Львівські колядники

Львів, який ославився свого часу різдвяною історією судді-колядника, останнім часом не фігурував у стрічках новин в розділі «Приголомшливі викриття». Утім, зустріч Петра Порошенка із львівськими силовиками, що старанно вправлялися в техніці читання й знічено хилили голови, щойно заходилося про боротьбу із корупцією, спроможна виправити цю прикрість. Чи ні?

«Гал-інфо» поцікавилося в голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, чи не вбачає він ситуацію, яка склалася, вельми слушною та зручною для того, аби завдати удару по корупціонерах, а також запитало в експертів, чи варто чекати найближчим часом на гучні резонансні затримання.

«Мені було приємно, що під час наради з силовиками президент поставив голів обласних адміністрацій Львівщини та Одещини в один рядок, коли говорив про боротьбу з корупцією, контрабандою. Бо направду те, що сьогодні багато говорить голова Одеської обласної адміністрації, ми на Львівщині – щоправда, тихою сапою – робимо уже протягом кількох місяців», – зазначив Олег Синютка.

Голова Львівської ОДА нагадав про затримання кількох посадовців та податківців, які охоче брали хабарі.

«Затриманий за хабарництво керівник лісового господарства з Рава-Руської, затриманий податківець з Державної фіскальної служби Сокальського району, який бігав по лісу й розкидав гроші, затриманий чиновник з Радехова, який вимагав хабара в підприємців», – сказав Олег Синютка.

За його словами, послідовна боротьба з корупціонерами на Львівщині не зупиняється, але тепер стане більш публічною.

«Відтепер ми ці речі будемо робити не просто послідовно й щоденно – аж до того часу, доки не викорінимо корупцію на Львівщині, – а будемо робити їх ще й більш публічно. Однак, те, що сапа, яка викорінює корупцію на Львівщині, є більш важкою й більш послідовною, ніж в будь-яких інших регіонах України, це оцінив і президент держави», – відзначив голова Львівської ОДА.

Усі пов’язані між собою

Опитані «Гал-інфо» експерти були більш обережними в своїх оцінках.

«Я не думаю, що варто очікувати якихось гучних затримань. Та й не думаю, що в нас подібні випадки є. Можливо, хіба десь на митниці, де дійсно коїться хтозна-що», – зазначив у коментарі «Гал-інфо» голова Громадської ради при Львівській ОДА Степан Середа.

На його думку, голові облдержадміністрації навряд чи вдасться порушити гучні справи, адже в області всі пов’язані між собою.

«Всі між собою пов’язані. Скажімо, ми всією громадськістю обрали керівника міліції, але в міліції, бачу, теж не виходить щось суттєво змінити. Середня ланка паралізує всю роботу. Коли справа доходить до суду, то все взагалі гальмується», – наголосив він.

Депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук зауважив, що полювання на корупціонерів – це функція передовсім СБУ та прокуратури, а не голови облдержадміністрації, котрий опікується здебільшого господаркою.

«Синютка – не Саакашвілі. Гучних, резонансних антикорупційних заяв він не робить. Саакашвілі, напевно, єдиний на сьогоднішній день голова ОДА, який веде боротьбу з корупціонерами – й веде її ефективно. Він може обіпертися на власний авторитет та життєвий досвід», – зазначив депутат, додавши, що в межах своєї компетенції Олег Синютка все-таки запобігає діям, що мають ознаки корупції.

«У питанні призначення керівника ДФС (колишньої податкової) він співпрацює з громадськістю. Керівник ДФС України Насіров намагається поза конкурсом призначити у Львівську область одіозного керівника. Й сьогодні я бачив листа Синютки, в якому він відмовляється робити погодження цієї кандидатури без відкритого конкурсу з залученням громадськості», – розповів політик.

Водночас, він теж висловив сумнів, що варто чекати на різкі рухи з боку відповідальних органів.

«Керівник обласної міліції на посаді вже більше року. Керівник прокуратури трохи менше року, але теж вже достатньо тривалий час. Напевно, вони мали б за цей час зробити рішучі дії. Тому жодних практичних наслідків візиту Петра Порошенка в діях конкретних очільників силових структур, на жаль, поки не видно», – резюмував він.

Сергій Стуканов

 

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ