Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Юрій Шухевич радить шукати чесних людей

На переконання ідеологів націоналізму для зміцнення Української Держави потрібні авторитет і послух, централізм і тверда влада. Ця характеристика наче списана з Олега Тягнибока. Однак, окрім рейтингової «Свободи», на твердих правих виборців Західної України претендує ще безліч партій і лідерів. Як їм не програти місцеві вибори 31 жовтня. Юрій Шухевич радить спільно шукати чесних людей.

Щоб влада була близька народові, вона мусить спиратися на його провідну верству, в котрій мають бути представлені інтереси і прагнення усіх суспільних груп.

27 червня з нагоди 69-річчя проголошення Акту відновлення Української Держави та 103-річчя від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича у Львові було проведено круглий стіл «Об’єднання націоналістичних сил на сучасному етапі» та віче на площі Ринку, в якому взяло участь 200 осіб.

КУН, УНА-УНСО, Українська партія, ВО «Тризуб», Центр національного відродження імені Степана Бандери, ОУН-мельниківці, Братство вояків ОУН-УПА, Спілка політв’язнів та репресованих, ГО «Вічна Україна» заявили про свою готовність об’єднатися. Було підписано Декларацію об’єднання націоналістичних сил.

У декларації відображено головні засади нової націоналістичної сили. У сфері державного будівництва головними завданнями є забезпечення неухильного дотримання конституційного ладу, зміна виборчої системи, судові реформи.

У соціально-економічній сфері задекларовано зміцнення енергетичної безпеки держави, відродження українського села, сприяння розвитку середнього та малого бізнесу і запровадження прозорого і відкритого ринку землі.

Основними засадами зовнішньої політики і безпеки є проєвропейська орієнтація та євроатлантична інтеграція, реформування і зміцнення Збройних сил України, а також створення системи інформаційної безпеки держави.

Гуманітарна політика нового націоналістичного об’єднання передбачає: утвердження історичної правди, офіційне визнання воїнів ОУН-УПА, оприлюднення архівів КДБ, розвиток української мови, забезпечення реальної та дієвої підтримки української культури, об’єднання українських церков та очищення України від символів комуністичного тоталітарного режиму.

Депутат Львівської обласної ради від КУН Михайло Пшевлоцький  запевнив, що впродовж місяця керівники націоналістичних сил підпишуть угоду про об’єднання. Також є відкритим питання про назву такої нової націоналістичної сили, що має намір взяти участь у місцевих виборах, які мали б відбутися 31 жовтня цього року.

Нагадаємо, що серед націоналістичних партій найвищий рейтинг має ВО "Свобода", котра до створеного блоку націоналістичних сил не увійшла.

"Дуже добре, що ми врешті-решт об’єднуємося. Ми не погодимося з третім нашестям більшовиків, які під нашими синьо-жовтими прапорами не визнають тих, хто боровся за ці прапори. Вони утверджують неосталінізм, а ми повинні об’єднатися у сильний блок", - заявив голова осередку Крайового братства вояків ОУН-УПА Олесь Гуменюк.

«Організація українських націоналістів – це найуспішніший проект українського націоналізму на за його історію», - заявив заступник керівника Організації українських націоналістів Богдан Червак .

Богдан Червак зазначив: "Своїх цілей можемо досягнути лише революційним чином. ОУН творила історію. Тепер ми повинні об’єднатися, щоб творити новітню історію України”.

Про нове об'єднання він сказав: „Стрижнем моделі має бути перша Організая українських націоналістів, об'єднання повинно стати носієм українського націоналізму та українськиї культурних, моральних цінностей. У складі національного руху поліпартійність недоцільна. У структурі повинні бути молодіжні і жіночі організації і завдяки хорошій координації поміж всіма складовими наша нова організація повинна бути сильною, бо в іншому випадку на наше місце прийдуть інші.”

Також на думку Богдана Червака необхідно ініціювати другий з’їзд Конгресу ОУН (перший відбувся 1929 року).

"Я не заперечую, що нам потрібна єдина партія. Але чому ми зібралися саме тепер? Чому не два місяці тому? Адже і два місяці тому був Янукович, але не було виборів. Всі захотіли в якісь ради. Нас має об’єднувати ідея, ми не повинні зважати на ці вибори", - заявив під час круголого столу Герой України Юрій Шухевич.

Виступ Юрія Шухевича був дуже критичним та емоційним: "Сьогоднішня ситуація, як батіг. Ми не робимо висновків з історії. Наша біда в тому, що двадцять років тому з ОУН зробили бренд. Я не заперечую, що нам потрібна єдина партія. Але чому ми зібралися саме тепер? Чому не два місяці тому? Адже і два місяці тому був Янукович, але не було виборів. Всі захотіли в якісь ради. Нас має об’єднувати ідея, ми не повинні зважати на ці вибори. Що ми зараз можемо запропонувати людям? Що скажемо молоді? Що запропонуємо матерям, пенсіонерам? Обгрунтованої програми у нас поки що немає. Необхідно запросити спеціалістів і нехай вони напишуть програму”.

Юрій Шухевич змоделював ситуацію, що могла б переконати людей, що нова націоналістична сила дбає про них, а не про свої інтереси: „Прийти в село і сказати виберіть поміж себе чесних людей, яких хочете бачити своїми депутатами, а тоді вони нехай ввійдуть у якісь малопопулярні партії, а ви за них проголосуєте і будете мати свою владу.”

Також він наголосив на необхідності залучення молоді: „Наші партії мають помолодшати. Вони тепер мають інше ставлення до всього.”

Опісля круглого столу учасники провели віче з нагоди 69-річчя проголошення Акту відновлення Української Держави та 103-річчя від дня народження Головного Командира УПА Романа Шухевича на площі Ринок.

Під прапорами України, УПА і партій „За Україну” і „Наша Україна” зібралося понад 200 осіб. Віче проходило на тому місці, де 69 років тому було проголошено про відновлення Української держави.

Голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник привітав ветеранів УПА із цією подією: „Я схиляю голову перед усіма, хто боровся за державність України. Але нове покоління повинне утвердити цю державність. Слава Степанові Бандері! Слава Романові Шухевичу! Слава Ярославові Стецьку!

„Ми відбудуємо українську Україну від Тиси до Кавказу. Те, що маємо сьогодні – це поразка в битві, але війну ми виграємо”, - заявив герой України Юрій Шухевич.

Народний депутат України Андрій Парубій заявив: „Ми повинні об’єднуватися не навколо партійних прапорів, а навколо одного синьо-жовтого прапора, за який боролися. Дух російського імпералізму ще залишився в нашій економіці, церкві та інформаційній війні, що триває. Ми повинні відчувати себе у війні за свою Україну. Саме тут молодь проголосила незалежність у 1941 всупереч волі двох найсильніших держав світу”.

Ірина Пакош, Гал-Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ