На військовому аеродромі «Северный» Смоленської області (Росія) зазнав аварії Ту-154 президента Польщі Леха Качиньського Як повідомляє "Росія 24", інцидент стався при заході на посадку в умовах сильного туману. На місці катастрофи працюють рятувальники. Качиньський і його дружина також були в літаку. За даними МНС, ніхто не вижив.
"О 10.56 за московським часом при заході на посадку розбився літак Ту-154, що виконував рейс з Варшави до Смоленська. За попередніми даними, загинуло 87 осіб", - повідомила начальник управління інформації МНС Росії Ірина Андріанова.
Лех Качиньський планував відвідати Катинське кладовище під Смоленськом, де розташований перший в Росії міжнародний меморіальний комплекс жертвам тоталітарних репресій. Про це повідомили напередодні в обласній адміністрації. Передбачалося, що в заходах, присвячених 70-им роковинам трагічних подій в Катині, візьмуть участь близько тисячі представників польської громадської організації "Катинські родини", а також повноважний представник президента Росії в ЦФО Георгій Полтавченко, губернатор Смоленської області Сергій Антуф’єв і члени польської діаспори Смоленська. Меморіал розташований в Катинському лісі за 18 кілометрів на захід від обласного центру.
За уточненими даними, на борту перебувало 132 людини, в їх числі - сам Лех Качиньський і його дружина. Президентський Ту-154 летів з Варшави до Смоленська. На місці катастрофи працюють рятувальники. "При заході на посадку літак з президентом Польщі не дотягнув до посадкової смуги. За попередньою версією, він зачепився за верхівки дерев, впав і розвалився на частини. У катастрофі ніхто не вижив", - повідомив губернатор Смоленської області Сергій Антуфьев.
Літаком керував польський екіпаж з авіазагону президента. За попередніми даними, причиною катастрофи стала помилка пілотування під час виконання посадкового маневру.
Повідомляється також, що у зв'язку з поганою видимістю льотчикам пропонували посадити літак у Мінську.
Президент РФ Дмитро Медведєв направив до Смоленської області урядову комісію на чолі з прем'єр-міністром Володимиром Путіним. Туди ж вилетів і глава МНС Сергій Шойгу і міністр транспорту Ігор Левітін.
Як повідомляє ІТАР-ТАРС, авіалайнер був виявлений на відстані приблизно 1 км від злітно-посадкової смуги. Пожежі на літаку, що розбився, не було. Від сильного удару об землю у літака відірвало хвостову частину - про це повідомив житель Смоленська, який став очевидцем трагедії. "Я їхав на дачу і в передмісті міста побачив густі клуби диму, - сказав він. - Під'їхавши ближче, я побачив хвіст літака, що лежить окремо, мабуть його відірвало від сильного удару об землю".
«Вести» передають, що за останні кілька років не раз повідомлялося про події з літаком Качинського. У грудні 2008 року президентський Ту-154 вийшов з ладу в Монголії. Нічний мороз вивів з ладу механізми управління закрилками. Тоді Качинському довелося летіти в Токіо приватним рейсом.
Літаки Ту-154 поступово виводять з експлуатації всі найбільші авіаперевізники. Перед Новим роком свій заключний рейс виконав Ту-154М, що належить «Аерофлоту». Цей літак, розроблений в 1970 роках, на сьогодні є морально застарілим.
Згодом МЗС Польщі провідомило, що на борту літака перебувало 88 осіб.
Попередньою причиною катастрофи названо помилку пілотів.
Водночас, за даними МНС Росії, на борту авіалайнера президента Польщі, що розбився під Смоленськом, знаходилися 96 людей. "На борту літака Ту-154, що розбився під Смоленськом, знаходилося 96 чоловік, у тому числі 88 членів польської делегації", - повідомив "Інтерфаксу" представник Управління інформації МНС Росії.
"Слідство розглядає три версії катастрофи літака президента Польщі Леха Качиньського - несприятливі погодні умови, так званий" людський фактор "і неполадки в літаку", - повідомив ІТАР-ТАРС співробітник Слідчого управління СКП по Смоленської області.
Лех Качинський – Президент Польщі
Марія Качинська – дружина Президента Польщі
Ришард Качоровський – останній президент Польщі в еміграції
Єжи Шмайдзінський – віце-спікер Сейму Польщі
Владислав Стасяк – голова канцелярії Президента РП
Александер Щигло – голова Бюро Національної Безпеки
Павел Випих – держсекретар канцелярії Президента РП з соціальних питань
Маріуш Хандзлік - держсекретар канцелярії Президента РП з міжнародних справ
Анджей Кремер – віце-міністр закордонних справ Польщі
ген. Францішек Гагор – голова генерального штабу Польського Війська
Анджей Пшевозьнік – історик, громадський діяч, генеральний секретар Ради охорони пам’яті боротьби і мучеництва
Гжегож Дольняк – віце-голова парламентської фракції Громадянська Платформа
Пшемислав Госєвський – голова парламентської фракції "Право і Справедливість"
Збігнєв Вассерман – політик, прокурор, депутат до Сейму IV, V і VI скликань
Януш Кохановський – юрист, Речник Громадських Прав
Славомір Скшипек – керівник Нацбанку Польщі
Януш Куртика – керівник Інституту Національної Памяті
Тадеуш Плоскі – польовий єпископ Польського Війська
Джерело фото - "Вести"