Учора, 22 жовтня, депутати Львівської облради заслухали звіт КП ЛОР "Управління капітального будівництва" щодо роботи у 2012 році та у І півріччя 2013-го. Перед депутатами виступив т. в. о. директора "Управління капітального будівництва" С. Свінціцький.
Під час обговорення думки депутатського корпусу з приводу подальшої долі УКБ ЛОР розділилися. «Свобода» усіляко намагалася відбілити показники та результати діяльності комунального підприємства, а депутати всіх інших фракцій продовжували наполягати на бездіяльності підприємства. Від самого початку депутати не надто були задоволені виступом і назвали його не звітом, а довідкою.
Як розповів Свінціцький, сьогодні УКБ Львівської обласної ради має 14 об’єктів, працює на підприємстві лише 5 чоловік.
Депутати здивувалися, як із таким штатним розписом можна виконувати роботу тих таки об’єктах. Голова фракції Партії регіонів Ігор Грещук сказав: «Як взагалі з таким штатним розписом можна виконувати роботи на 2 млн грн?».
Однак Свінціцький запевнив, що в УКБ «дуже кваліфіковані працівники».
Голова фракції УДАР, голова комісії контролю за виконанням програм Оксана Юринець заявила, що на засідання цієї комісії неодноразово запрошували керівництво УКБ, однак ніхто так і не з’явився.
Оксана Юринець.
За її словами, цікавість до цього питання комісії виникла тому, що вони отримали дуже багато скарг на діяльність підприємства.
«На об’єктах в Радехівському районі, де замовником робіт виступало УКБ ЛОР, роботи не виконані», - сказала вона.
Окрім того, за словами Юринець, УКБ ЛОР також було виконавцем робіт у новому приміщенні, де працює ще одне комунальне підприємство Львівської облради «Львів-ТБ».
«Ми отримали звіт від «Львів-ТБ», де чітко вказано, що комунальне підприємство УКБ ЛОР технічного нагляду за проведенням робіт на об’єкті не здійснювало.
Свінціцький зазначив: «Від «Львів-ТБ» ми отримали листа про незадоволення виконанням функцій технагляду. Я негайно скерую туди інженера технагляду».
Юринець заявила, що невиконання функцій УКБ – це відповідальність депутатів Львівської облради, адже це комунальне підприємство ради.
Депутат від УДАРу Олександр Старовойт переконував колег у тому, що підприємство повинно заробляти кошти самостійно.
«Якщо воно є збитковим, то треба його закрити і передати об’єкти УКБ Львівської ОДА. Таке підприємство буде лише витрачати кошти», - сказав Старовойт.
Голова Львівської облради Петро Колодій нагадав депутатам, що підприємство створили тому, що УКБ Львівської ОДА не належно виконувало свої обов’язки.
Ігор Грещук додав, що наявність в області двох УКБ – Львівської ОДА та Львівської облради часто стає причиною для торгів, хто ж саме візьметься за об’єкт і хто освоюватиме кошти. Він зазначив, що є доцільність прислухатись до пропозиції Старовойта і закрити комунальне підприємство.
Ганна Костюк
Від «Батьківщини» виступила Ганна Костюк, яка зазначила, що усього комунальних підприємств є 146 і така ситуація на інших комунальних підприємствах Львівської облради, тому це питання варто буде розглянути комплексно.
На захист УКБ ЛОР став голова бюджетної комісії Ярослав Качмарик. За його словами, «це права честі, щоб Львівська облрада мала свої комунальні підприємства».
Він сказав, що зараз на підприємстві працює чотири людини, але дуже кваліфікованих, однак на підприємстві є проблеми із виплатою зарплати.
Обурився пропозицією ліквідувати підприємство депутат від ВО «Свобода» Михайло Задорожний.
Михайло Задорожний
«Треба не ліквідовувати, а подумати що ми можемо зробити для підприємства і чим допомогти людям», - сказав Задорожний.
Петро Колодій теж заступився за УКБ і сказав, що роботу підприємство «почало на позитиві».
Депутат від НРУ Олександр Ганущин заявив, що ситуація з УКБ нагадує йому відомий вислів – пацієнт більше мертвий, ніж живий.
Ярослав Качмарик
Коли ж депутати перейшли до пропозицій, то Ярослав Качмарик запропонував зняти пункт оцінки роботи УКБ.
Однак свободівець Пилип Пилипенко зазначив, що якщо депутати заслухали звіт, якого за словами депутата й не було, то мусить бути й оцінка, адже мова йде про комунальне підприємство Львівської облради.
Пропозицію Качмарика підтримало лише 34 депутати.
Пропозицію Петра Колодія про те, щоб затвердити звіт УКБ ЛОР підтримало лише 44 депутати, з потрібних 59.
Депутат Старовойт запропонував визнати роботу УКБ ЛОР незадовільною. Однак і його пропозиція не набрала потрібної кількості голосів. Її підтримало лише 23 депутати.
Наступна пропозиція Старовойта стосувалася того, що через бездіяльність підприємство не працює.
«Пропоную ліквідувати УКБ з 1 січня 2014 року, а усі об’єкти передати іншим замовникам робіт», - сказав Старовойт.
Однак його пропозиція набрала лише 13 голосів.
Депутат Ганна Костюк заявила: «Я розумію, що краще і приємніше визнавати незадовільною роботу Львівської ОДА, ніж свого комунального підприємства, але вони завалили всю роботу».
Василь Пісний та Петро Колодій
Петро Колодій сказав, що жорстке рішення буде несправедливим щодо т.в. о. директора "Управління капітального будівництва" С. Свінціцького.
«Ми благали людину, щоб він погодився очолити підприємство, а тепер поставимо незадовільну оцінку…», - дивувався Колодій.
Депутати навіть пропонували створити ще одну комісію, яка б зайнялася вивченням діяльності УКБ, однак і ця пропозиція не набрала потрібної кількості голосів. «За» проголосувало лише 15 депутатів.
Зрештою, це питання, яке депутати обговорювали близько однієї години, все ж залишилося без відповіді. «За» звіт в цілому проголосувало лише 51 депутат, а цього недостатньо для ухвалення рішення.
Додамо, що на наступному пленарному засіданні 29 жовтня депутати розпочнуть сесію із заслуховування звіту комунального підприємства Львівської облради «Телерадіокомпанія «Львів-ТБ» у частині друкованого засобу масової інформації Львівської облради – газети «Львівщина. Газета Львівської обласної ради» щодо роботи у 2012 та І упівріччі 2013 року.
Анна Новик.
Фото - Павло Паламарчук, Гал-інфо.