Слухай онлайн
Здоров'я

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я

Сьогодні Всесвітній день психічного здоров'я, який цього року проходить під патронатом Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міжнародної асоціації запобігання самогубствам та Міжнародної організації, що опікується Глобальним психічним здоров'ям. Про це повідомили у прес-службі Центру громадського здоров’я України.

За даними ВООЗ, близько 450 мільйонів жителів планети страждають психічними захворюваннями, перелік яких зростає з кожним роком. Цього року темою Всесвітнього дня психічного здоров'я є профілактика самогубств. Як зазначають у ВООЗ, щороку понад 800 тис. людей вмирають в результаті самогубства. Це один випадок смерті кожні 40 секунд.

Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Батьки і вчителі можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів удома і в школі. Також доцільно організовувати, поліпшувати або розширювати спеціальну підготовку працівників охорони здоров’я щодо виявлення і ведення психічних розладів.

5 корисних звичок, для здорової психіки та поліпшення психічного здоров’я :

  • Здоровий сон, режим дня та відпочинок.
  • Відмова від шкідливих звичок ( паління, зловживання алкоголем, соцмережами в режимі 24/7).
  • Фізична активність та активність протягом дня.
  • Збалансоване харчування.
  • Піклуватися про себе та не ігнорувати причини поганого самопочуття та стресу.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, за інформацією МОЗ України, кожні 40 секунд від самогубства помирає одна людина.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ