Слухай онлайн
Здоров'я

11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Як інформує прес-служба ЛОДА, 11 квітня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.
11 квітня - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Цей день проводять з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я. Він покликаний підвищити поінформованість суспільства про захворювання, надати підтримку хворим паркінсонізмом і їх сім’ям, а також зробити свій внесок у подолання цієї страшної недуги.

Дата обрана з метою увічнення пам’яті лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше у 1817 році описав це захворювання центральної нервової системи, яке і отримало його ім’я. Символом хвороби Паркінсона є червоний тюльпан.

Хвороба Паркінсона є одним з найбільш поширених нейродегенеративних захворювань у світі. Вона не є смертельною, однак істотно знижує якість життя. Близько 100 мільйонів людей на нашій планеті страждають від хвороби Паркінсона. Хворобу виявляють у людей старше 50 років, але можливі випадки розвитку захворювання і в більш ранньому віці. Жінки хворіють частіше.

Причини первинного паркінсонізму залишаються до кінця не з’ясованими. Прояви обумовлені дегенерацією нервових клітин в ділянці головного мозку, що має назву ʺчорна субстанціяʺ. Ці клітини виробляють дофамін, що бере участь у передачі імпульсів від головного мозку до м’язів та має велике значення у забезпеченні плавності рухів. Факторами ризику розвитку захворювання вважається вік, психоемоційні стреси, супутня судинна патологія на фоні атеросклерозу та артеріальної гіпертензії. Хвороба Паркінсона характеризується безупинним  прогресуванням і, за відсутності лікування, призводить до тяжких порушень фізичної активності.

Ранні прояви хвороби Паркінсона: 

- Тремтіння кінцівок чи голови;

- Зміна почерку - почерк стає дрібним та тремтливим;

- Утруднення рухів - рухи рук та ніг стають не такими легкими та плавними, як раніше, хода дрібненькими кроками;

- Можлива втрата здатності утримувати предмети;

- Обличчя стає застиглим, не таким виразним, яким було раніше.

Помітивши у себе чи у когось з близьких такі симптоми, зверніться до лікаря. У разі вчасного діагностування та лікування пацієнти з хворобою Паркінсона можуть тривалий час продовжувати активне життя.  Правильну схему лікування може призначити лише досвідчений лікар-невролог. 

Довідково:

Як повідомила завідувач Львівського обласного центру екстрапірамідальних розладів Людмила Федоришин, у Львівській області станом на початок 2019 року зареєстровано близько 3400 пацієнтів з хворобою Паркінсона. Упродовж минулого року захворювання вперше діагностовано у 250 пацієнтів.

З нагоди Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона, у комунальній 4-ій міській поліклініці м. Львова (вул. Стецька, 3) о 12:00 год відбудеться зустріч з пацієнтами та їх родинами за участі лікарів-неврологів, зокрема, експерта департаменту охорони здоров’я з неврології Яноша Саноцького, а також психолога, логопеда, хореографа.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");