Слухай онлайн
Cуспільство

1300 волонтерів з Польщі упорядкували польські цвинтарі в Україні

Президент Польщі Анджей Дуда та його дружина Аґата Корнгаузер-Дуда 30 жовтня зустрілися з організаторами та волонтерами дев’ятої кампанії «Врятуй могилу прадіда від забуття». Про це інформує Польське Радіо.

Цьогоріч 1300 добровольців відправилися в Україну, де займалися благоустроєм 140 покинутих польських цвинтарів. Наступного року вони хочуть упорядкувати 200 кладовищ.

Анджей Дуда наголосив, що піклування про цвинтарі показує нашу цивілізованість та ставлення до предків. За його словами, учасники акції виконують важливе завдання.

«Дякую, що зберігаючи цю пам’ять, повертаючи її, ви дбаєте про те, аби ми не втратили себе як велика громада. Те, що ви разом і що ви робите це спільно – це надзвичайний виховний елемент», – підкреслив президент Польщі.

У Президентському палаці Анджей Дуда нагородив Офіцерським Хрестом Ордена Відродження Польщі Ґражину Орловську-Сондей, голову фонду Studio Wschód, який проводить акцію «Врятуй могилу прадіда від забуття».

За її словами, волонтери завжди їдуть упорядковувати могили з великою радістю. Вона звернула увагу, що потрібно багато роботи, аби реставрувати цвинтарі, і додала, що діти часто виявляють там могили своїх прадідів.

Польське Радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ