Слухай онлайн
Культура  |  Історія

13 січня презентуватимуть книги «Нариси історії Береза-Картуського концтабору»

Українське Лікарське Товариство у Львові запрошує на презентацію книги «Нариси історії Береза - Картуського концтабору» за авторством Петра Мазура та Олександра Ільїна.

Коли? 13 січня (понеділок), о 16.00

Де? У Львові за адресою: вулиця Кармелюка, 3
(приміщення Українського лікарського товариства у Львові)

До вашої уваги:
- показ короткого фільму про перебування у концтаборі режисером, якого є Юрій Луговий;
- презентація книги - Петро Мазур
- відкриття таємниць концентраційного табору - Олександр Ільїн

Детальніше:
«Береза-Картуський концентраційний табір, це трагічна сторінка в історії українського, білоруського, єврейського, німецького та інших народів, а в історії польського - ще й ганебна. Через нього за п’ять років існування пройшло близько десяти тисяч ув’язнених, 200-400 з яких померли там від хвороб, голоду і знущань.»

Так звучать слова із передмови, до нової книги «Нариси історії Береза-Картуського концтабору» (липень 1937 – вересень 1939), яка нещодавно вийшла друком у Тернопільському видавництві «Терно-граф».Автори книги: доцент Поліського університету (м. Пінськ, Білорусія), історик-краєзнавець, головний редактор журналу «Історична Брама: історія і культура Полісся» Олександр Ільїн та директор Кременецького медичного коледжу імені Арсена Річинського, почесний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди Національної Академії наук України, почесний професор Тернопільського національного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського Петро Мазур.

Першою спробою групи авторів, у тому числі й Олександра Ільїна та Петра Мазура, була книга «За тебе Україно...”, в якій опубліковані справи в’язнів, членів ОУН, які перебували у концтаборі в 1934-1936 рр.

Концентраційний табір в місті Береза-Картуська, це на Берестейщині (тепер територія Брестської області Республіки Білорусь), яка тоді входила в Поліське воєводство, був створений у червні 1934 року.
Основною метою діяльності табору було не знищення людей, а за допомогою вчинення фізичного тиску здійснювати їх моральний злам, психологічне знищення особистості та схилення їх до цілковитої лояльності владі і діючому політичного режиму.
З відомих провідників українського національного руху в концтаборі були ув’язнені Роман Шухевич, Тарас Бульба-Боровець та багато інших знаменитостей й достойників.
18 вересня минуло 80 років з часу ліквідації польського концентраційного табору. Тоді, вісімдесят років тому, прокинувшись вранці 18 вересня 1939 року, в’язні концтабору побачили, що охорона відсутня. Як виявилось,охоронці самовільно втекли, остерігаючись наближення радянських військ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ