Сьогодні, 6 жовтня клініки німецького Бундесверу приймуть на лікування чергову групу українських захисників, що під час відбиття збройної агресії РФ проти України отримали важкі поранення та потребують тривалого лікування і реабілітації. Про це повідомили у прес-службі Командування Медичних сил Збройних Сил України.
Протягом кількох діб у Національному військово-медичному клінічному центрі “Головний військовий клінічний госпіталь”, делегація військових лікарів з Федеративної Республіки Німеччина провела огляд пацієнтів з числа українських військових та відібрала 13 осіб для подальшого лікування та реабілітації у клініках німецького Бундесверу. Серед них і одна з постраждалих внаслідок аварії слухачок Української військово-медичної академії Олександра Гуй.
Так у аеропорту Бориспіль українських захисників після проходження усіх необхідних процедур митного та прикордонного контролю супроводили до спеціально оснащеного медичного літака Бундесверу А310, що доправить їх до одного з аеропортів Німеччини. Звідти пацієнтів вже доставлять до профільних клінік, де вони проходитимуть лікування та реабілітацію від 6 місяців до 1 року.
- Починаючи з 2014 року, Німеччина ні на один день не зупиняла допомогу. Це вже дев’ятий раз, коли українські військові отримують можливість продовжити лікування в госпіталях збройних сил Бундесверу. Протягом цього часу 101 український військовослужбовець вже пройшов відповідне лікування та реабілітацію у Німеччині, а ще 4 військових перебувають там і зараз. Сьогодні ми відправляємо 13 наших поранених та травмованих, які пройшли вже певний курс лікування в Україні але потребують ще тривалого лікування та реабілітації, - зазначив командувач Медичних сил Збройних Сил України генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко.
Він також наголосив, що ФРН, окрім лікування поранених, надає можливість розвантажити клініки та відділення Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ», щоб надавати висококваліфіковану медичну допомогу нашим військовим, які отримують поранення та травмування в районі проведення ООС.
Також генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко подякував послу ФРН в Україні пані Анки Фельдгузен за допомогу, яку її країна надає Україні, а зокрема Медичним силам Збройних Сил України, що були створені за німецькою моделлю.