16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства: прокурори на захисті прав та інтересів постраждалих
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» з метою привернення уваги до актуальних проблем у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Комплексна протидія будь-яким формам домашнього насильства є надважливою в умовах збройної агресії проти України. Саме тому спеціалізовані департаменти Офісу Генпрокурора спільно з міжнародними партнерами розробляють та впроваджують нові системоутворювальні підходи, орієнтовані на потерпілих і свідків, зокрема від злочинів домашнього насильства.
Однією з основ посиленої роботи в цьому напрямі є розроблені уніфіковані підходи щодо захисту прав та інтересів постраждалих від домашнього насильства, якими передбачена низка заходів, спрямованих на всеосяжну допомогу та захист.
Серед іншого, вони мають на меті стандартизувати практики та механізми взаємодії всіх суб’єктів у цій сфері, посилити інформування постраждалих про можливості допомоги, активувати пробаційні заходи та підвищити ефективність реалізації повноважень щодо допиту дітей в цій категорії проваджень разом із мінімізацією їхньої участі в процесуальних діях та наданням комплексної допомоги.
Детальніше в інфографіці.