Слухай онлайн
Cуспільство

16 вересня у Львові стартує Європейський тиждень мобільності

Наступної середи, 16 вересня, у Львові стартує Європейський тиждень мобільності, який проводять у місті вже 18 років. Цього року подія відбувається під гаслом «Пересування без шкоди для довкілля» у 40 країнах світу. Про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.
Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

«З 16 вересня буде тривати Європейський тиждень мобільності у Львові, який зараз триває у всьому світі. Вже на сьогодні 40 країн взяли участь у заході. Цього року мета — привернути увагу до екологічної складової під час наших переміщень», — зазначив у своєму влозі Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури.

Так, у межах заходу, у Львові прийняли рішення встановити промоційний єдиний тижневий квиток, придбавши який люди зможуть користуватись сервісами Nextbike, тобто велосипедним прокатом, сервісами Е-ВІНГС, тобто електроскутерами на прокат, а також мати необмежений проїзд у громадському електротранспорті міста. Вартість такого квитка — 125 грн.

Придбати квиток можна на офіційному сайті ЛКП «Львівелектротранс».

«Квиток — один із цікавих інструментів промоції. Не кожному хочеться розбиратись з самокатом, як його взяти на прокат, чи з велосипедом. А тут створюється універсальний квиток, який буде діяти сім днів. Він коштує всього 125 грн. У мешканців буде певна кількість хвилин на самокат, на велосипед. Вони зможуть усім цим користуватись, коли їм зручно. Така акція діятиме протягом семи днів, аби люди могли спробувати та проекспериментувати, наскільки це зручно. Дуже важливим є те, що мешканці зможуть користуватись за цим квитком трамваями та тролейбусами без обмежень», — розповів Андрій Білий.

Також мешканців запрошують долучитись до челенджів, які організовують партнери Європейського тижня мобільності у Львові.

«У нас передбачені 4 челенджі. Один — хто буде найбільше пересуватись пішки цього тижня, незалежно від того, чи це буде один відрізок шляху, чи щодня додаватиметься новий. Другий — ті, хто найбільше пересувається велосипедом. До того ж, визначатимуть найліпший образ, як люди одягаються, пересуваючись транспортом. І ще один — як мешканці міксують усі види транспорту. Для кожного челенджу є свої партнери», — зазначила координаторка проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Львові Марта Пастух.

Детальніше з умовами конкурсів можна ознайомитись на Facebook-сторінці.

Окрім того, 19 вересня, об 11.00 год., на платформі Urban Cafe Online відбудеться обговорення «Міста, дружні до людей». Під час онлайн-зустрічі йтиметься про те, які характеристики має мати місто, щоб люди почувались у ньому комфортно та в дружньому середовищі.

Також організатори запрошують брати участь в урбан-буккросингу в кав’ярні «Альтернативна кава» на просп. Шевченка, 14, де всі охочі матимуть можливість почитати книжки на міську тематику та випити кави.

Організатори Європейського тижня мобільності у Львові: Львівська міська рада, КУ Інститут міста, проект TUMIVolt — міська мобільність з відновлювальної енергетики Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), що стартував наприкінці минулого року у Львові.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ