Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

739 українців потрапили в реєстр лудоманів за 3 роки

Кількість лудоманів в Україні зростає. Загалом, за період з 2021 по 2023 роки було зареєстровано 739 лудоманів.

Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх, був створений для боротьби з лудоманією в Україні. Для людей, що потрапили до реєстру, обмеження діють на термін від шести місяців до трьох років. 

Кількість людей з ігровою залежністю — лудоманів — в Україні зростає рік до року. Так, лише протягом січня-березня 2023 до реєстру вже було включено 229 осіб. 

Для порівняння, за весь 2022 рік до Реєстру лудоманів внесли 315 осіб. Це було найбільше поповнення переліку за всі роки легальної роботи грального бізнесу в Україні. Дані за перші місяці 2023 року свідчать про те, що торішні показники можуть бути перевершені.  

Про це повідомляє Опендатабот з посиланням на дані КРАІЛ.

Загалом до реєстру лудоманів протягом 2021-2023 років було внесено 739 осіб. 

За весь час офіційної роботи гральних закладів лише 68 громадян було виключено з реєстру лудоманів — 60 осіб у 2022 році та 8 осіб за перші три місяці поточного року. В усіх випадках підставою для виключення стало закінчення строку обмеження.

Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини — зокрема, людей, що грають в онлайн-казино. 

За даними Європейської асоціації азартних ігор і ставок (EGBA) у 2022 році рівень залежності до азартних ігор в Європі сягав до 6,4% серед дорослого населення. Якщо Україна піде за європейським сценарієм, то вже у найближчі роки від півмільйона до 2,6 млн наших громадян можуть стати ігроманами.

Вже більше двох років в Україні функціонує Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх. Його було створено задля боротьби з ігровою залежністю — лудоманією. Від 2019 року лудоманію включено до міжнародної статистичної класифікації хвороб МКХ-10. 

Наразі в реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках: самостійно подавши заяву на самообмеження, якщо таку заяву подадуть рідні, а також за рішенням суду. Важливо, що для лудоманів в Україні передбачені лише тимчасові заборони на відвідування гральних закладів — на термін від шести місяців до трьох років. По завершенню термінів дія цих обмежень автоматично припиняється. Зразки заяв про внесення до реєстру лудоманів розміщено на сайті КРАІЛ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ