Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

8 січня у Львові відбудеться традиційна Хода звіздарів

8 січня у Львові відбудеться X Ювілейний фестиваль «Спалах Різдвяної звізди», а також традиційна Хода звіздарів. Стартує хода о 13.00 год від Домініканського собору. Про це інформує прес-служба ЛМР.

Фестиваль «Спалах Різдвяної звізди», який народився у Музеї народної архітектури та побуту за підтримки «Львівських Ярмарків», став одним із найяскравіших та видовищних різдвяних заходів Львова. Виготовляти звізди, долучатися до «Ходи звіздарів» стало «новою» доброю традицією нашого міста.

Учасниками фестивалю - звіздарі зі Львова, Львівської області та інших областей України. Сотні львів’ян та гостей міста охочі пройтися у сяйві різдвяних красунь, аби прославити народженого Бога.

Цей рік для звіздарів видався плідний. Під керівництвом народного майстра Богдана Новака було створені 2 великі звізди для м. Дублян та с. Грибовичі (діаметр 2 м), було проведено ряд майстер-класів, на яких творили звізди львів’яни та охочі з Полтавщини та Черкащини.

Щороку у нових звіздах віддзеркалюються події в Україні. У мирний час була створена колекція звізд «Пори року», «Вифлеємська», «Євро 2012» і десятки інших. У часи Революції Гідності звіздарі зробили звізд «Патріотичну» до Києва на майдан. У пам'ять про Героїв Революції Гідності було створено звізду, оздоблену сотнями свічок, у центрі якої глобус, як свідчення, що слава про українських Героїв облетіла увесь світ.

Головна звізда X фестивалю - «Звізда Миру». Ніжно-блакитного кольору. У центральній частині із білим голубом – символом миру, символом Святого Духа. «Слава Богу на висоті, а мир людям на землі» - слова, які є ореолом звізди.

13.00 год: звіздарі вирушать від храму Пресвятої Євхаристії (Домініканського собору). Архангел Михаїл із ангелами воїнами та ангелами світла очолять ходу, як небесна сторожа нашого міста.

14.00 год: на площі біля Оперного театру, біля центральної ялинки відбудеться урочиста презентація нових звізд, посвята у звіздарі та нагородження. Вертепна драма розповість про народження Спасителя, колядники віддадуть Йому Славу.

«Події в Україні об’єднують нас у благочинних справах, у пожертвах, у молитвах. Запрошуємо громаду Львова при святі об’єднатися у велику родину та у певний час – о 17.00 год, у певному місці – біля ялинки – поколядувати», - зазначає Надія Дзвоник.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ