Під час заходів із відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у деяких містах України сталися вуличні бійки.
Хроніку подій цьогорічного відзначення 9 травня в Україні підготувало ВВС.Україна.
Зокрема, що під час покладання квітів на Меморіалі слави у Харкові кілька разів билися через "георгіївські стрічки". З нею, серед інших, прийшов депутат міськради від партії "Відродження" Андрій Лесик. Ще одна сутичка сталася по тому, як активісти зірвали з держака прапор ПСПУ. У підсумку постраждали щонайменше двоє людей, у тому числі поліцейський. Однак силовики нікого не затримували, а лише проводили профілактичні бесіди. За підрахунками правоохоронців, участь в офіційній церемонії взяли приблизно 5 тисяч людей, за даними інформагенцій.
На Алею Слави в Одесі, як передають інформагенції, прийшли не менше 1 тисячі людей, серед них і ветерани. Дехто з учасників приніс фото своїх рідних, які воювали, а біля пам'ятника Невідомому матросу розгорнули копії Прапора Перемоги. 12 людей затримали за підозрою у порушенні громадського порядку та інших правопорушеннях. Однак, загалом обійшлося без ексцесів. Іще з 30 квітня за порядком у місті слідкують кілька тисяч представників різних силових підрозділів.
У Дніпропетровську за порушення порядку під час масових заходів затримали сімох осіб. Як повідомили у Нацполіції, "у них виявили електрошокер, газовий пістолет, перероблений на травматичний, два ножі та газовий балончик". Окрім того, на місці, де проходили масові заходи, знайшли гранату РГД-5 у пакеті. Участь у маршах і мітингах взяли більше 6 тисяч людей.
Депутата парламенту від "Опозиційного блоку" Наталію Королевську облили водою та зеленкою під час урочистостей у Слов'янську. Місцеві медіа передали, що між її охоронцями та нападниками почалася бійка, втім сама парламентарка в ефірі телеканалу "112-Україна" сказала, що не бачила цього.
"У одних диваків в руках георгіївські стрічки, у інших зеленка .. І одні і інші корчать з себе героїв", - написав у Facebook міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
У парку Вічної Слави у Києві сталися сутички - спершу між учасниками акції з червоними прапорами та "георгіївськими стрічками" з одного боку і невідомими з червоно-чорними прапорами з іншого, а пізніше між активістами і поліцією. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся поминальний реквієм "Пам'ять" та церемонія запалювання Вогню Слави, що супроводжувалася залпами гармат. Передають, що між експонатами і монументами музею гуляють багато людей, вони вітають ветеранів. Чимало киян прийшли у вишиванках. Перед тим загиблих біля Вічного вогню та могили Невідомого Солдата вшанували президент, прем'єр та спікер.
Бійкою почалися урочистості у Черкасах. Причиною конфлікту, як передав позаштатний кореспондент ВВС Україна, став червоний прапор із радянською символікою, який ветерани принесли на Соборну площу міста. Представники партії "Свобода" та громадські активісти намагалися переконати ветеранів прибрати прапор, внаслідок чого почалася штовханина. У конфлікт втрутилася поліція, прапор віднесли до міськради.
У Миколаєві теж сталася сутичка через червоний прапор у колоні. В результаті одна людина потрапила до лікарні. У Кіровограді більш як 5 тисяч людей пройшли ходою з нагоди Дня перемоги центральною вулицею міста. Без сутичок.
Заходи на Пагорбі Слави та Марсовому полі у Львові, як стверджують у поліції, відбулися без ексцесів. Однак у центрі міста приблизно 40 молодих людей у балаклавах спробували знести пам'ятник письменнику і політику Степану Тудору - у рамках дії закону про декомунізацію, як вони самі заявили. У поліції розповіли, що після роз'яснювальної роботи активісти передумали зносити пам'ятник. Двох людей затримали.
У столиці анексованого Росією Криму - Сімферополі - провели акцію "Безсмертний полк", під час якої вулицями міста носили "чудотворну ікону царя-мученика Миколи II". Її несла Наталія Поклонська, призначена російською владою прокурором півострова. А призначений головою Криму Сергій Аксьонов побував на меморіальному військовому кладовищі і "випив фронтові сто грам разом з ветеранами". Передають, що основні заходи у Криму відбуваються у Феодосії, якій російська влада після анексії надала статус "Міста воєнної слави".
У захопленому проросійськими сепаратистами Донецьку провели "Парад перемоги", а також "масштабні заходи та вшанування ветеранів". Водночас у прес-центрі штабу АТО повідомили, що ситуація у передмістях Донецька була найскладнішою у зоні конфлікту - впродовж доби бойовики самопроголошених "народних республік" дев'ять разів обстрілювали опорні пункти українських сил. Зранку 9 травня один військовий загинув, двох поранено внаслідок підриву на розтяжці біля Кримського у Луганській області.