Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Американці побудують в Україні 20 атомних енергоблоків

Енергоатом та Holtec International домовилися про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160
фото пресслужби Енергоатома

Енергоатом та Holtec International домовилися про будівництво в Україні до двадцяти атомних енергоблоків з реакторами SMR-160

Про це Енергоатом повідомив у Фейсбуці.

Як зазначається, угода передбачає будівництво до 20 легководних реакторів SMR-160 з реалізацією першого пілотного проєкту й виходу на мінімальну регульовану потужність реактора та підключення до мережі до березня 2029 року. Також вона включає поглиблення співпраці між компаніями, спрямоване на зміцнення енергетичної безпеки України.

Церемонія підписання угоди відбулася в Україні і в Сполучених Штатах Америки. Так, президент Енергоатома Петро Котін підписав документ у Києві, президент і виконавчий директор Holtec International доктор Кріс Сінгх – у Камдені, штат Нью-Джерсі, США.

Як зазначив президент Енергоатома Петро Котін, «угода із Holtec International ґрунтується на 20-річному досвіді успішної співпраці між компаніями. Вона дасть впровадити перспективні, безпечні, чисті, надійні й ефективні технології малих модульних реакторів та зробити Україну провідною країною світу в галузі чистої енергетики».

Документ також передбачає поглиблення співпраці між компаніями, спрямоване на зміцнення енергетичної безпеки України. Крім того, угода сприятиме загальній декарбонізації української енергетики, посиленню енергетичної незалежності України та започаткує високотехнологічне виробництво на наших теренах деталей для ММР.

Зазначені проєкти потребують потужних інвестицій у вітчизняну енергетику загалом й атомну зокрема. Задля їх реалізації та кращої координації дій буде створений Спільний проєктний офіс, в якому працюватимуть не лише представники НАЕК «Енергоатом» та Holtec International, а й Держатомрегулювання, ДНТЦ ЯРБ та Міненерго України і всесвітньо відомих компаній Mitsubishi, Hyundai та інших.

«Holtec International має особливу честь та привілей підписати Угоду про співпрацю з Енергоатомом щодо розгортання наших удосконалених ядерних реакторів SMR-160 в Україні. Ми вдячні шановному міністру енергетики Галущенку та шановному президенту Енергоатома, які представляють уряд України, за те, що вони відновили довіру вашої держави до нашої компанії, обравши наші надзвичайно безпечні реактори SMR-160 і Holtec International як партнера для задоволення потреб країни в чистій енергії.

Ми будемо стояти пліч-о-пліч з вами, щоб побудувати та ввести в експлуатацію 20 реакторів SMR-160 в рекордно стислі терміни. Ми прагнемо допомогти українському народу відновити свою енергетичну інфраструктуру, коли російських агресорів виженуть із країни», – сказав на церемонії підписання Доктор Кріс Сінгх.

Нагадаємо, американська компанія Holtec International, багаторічний партнер Енергоатома, виступала підрядником будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке в квітні 2022 року було введене в експлуатацію.

SMR-160 – це легководний реактор під тиском потужністю 160 МВт, який використовує як паливо низькозбагачений уран і має гнучкість для виробництва технологічного тепла для промислового застосування й виробництва водню.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ