Слухай онлайн
Cуспільство

Батько перебуває в повному інформаційному вакуумі, – Юлія Сущенко

Український журналіст Роман Сущенко, засуджений у РФ, вперше зміг побачитися з дружиною і дочкою в спеціальній кімнаті для тривалих побачень з ув’язненими.
Юлія Сущенко

Про подробиці триденного візиту в інтерв’ю журналістам UATV розповіла донька політв’язня, журналістка Юлія Сущенко.

“Протягом більш ніж 2,5 року, поки тривало слідство, ми домагалися цієї зустрічі. Це була можливість обійняти один одного, поговорити… Нам допомогли Посольство України в Москві й український Омбудсмен. Спільними зусиллями вдалося досягти такого результату”, – зазначає гостя студії.

Однак там, де відбувалася зустріч, все одно велося прослуховування та відеоспостереження, переконана дочка політв’язня.

За словами Юлії, зараз Романа Сущенка утримують у приміщенні камерного типу. Там є свої правила, умови утримання суворіше, ніж у загоні: підйом о 05:00, відбій о 21:00.

“Немає можливості виходити, наприклад, у магазин, дзвонити, ходити на обіди в їдальні. Їжу йому приносять в камеру, – зазначила Юлія Сущенко. – У цьому приміщенні немає розеток, відповідно, немає жодних електроприладів. У камері холодно, всього плюс 13 градусів. Гарячу воду йому приносять лише один раз на день. І після цього відразу виводять на вулицю, не даючи можливості попити її. Після низки звернень наших дипломатів, у камері здійснили перевірку, після чого батька перевели в камеру, де трохи тепліше”.

У розмові Юлія Сущенко також наголосила, що етап загалом її батькові дався дуже важко й негативно позначився на його здоров’я.

“Він схуд більш ніж на 10 кг, помітні мішки під очима, зморшки, сивина. Місцеві лікарі міряють йому тиск, періодично дають таблетки, – розповіла журналістка. – Читати й писати картини в камері досить складно, оскільки там проблеми з освітленням. Тому в батька погіршився зір“.

Юлія Сущенко звернула увагу й на те, що український політв’язень повністюізольований від інформації і перебуває в інформаційному вакуумі. Він не отримує пресу, хоча підписку оплатив.

Попри всі труднощі, Роман продовжує активно займатися творчою діяльністю – пише картини.

“Це його хобі з дитинства. Завжди дарував свої твори друзям на свята. За ґратами він продовжує писати, – розповіла Юлія. – Це своєрідний спосіб донести інформацію звідти. Він говорить із нами за допомогою картин. Кожна з його робіт – глибоко символічна. У СІЗО йому були недоступні художні матеріали. Нині ж ми передали фарби“.

Роман Сущенко відправив два нових малюнки. Але вони поки не дійшли до його рідних.

Що ж до майбутньої тактики дій, то, за словами Юлії, її батько повністю довіряє адвокатам, рідним, Омбудсменові, консулу, українській владі. Він розуміє, що процес його звільнення не такий простий.

Серед можливих варіантів звільнення, про які говорив адвокат Марк Фейгін, обмін, на що Кремль поки не реагує, або помилування.

“Для нас усі шляхи прийнятні. В даному випадку, головне – результат: щоби батько повернувся додому”, – резюмувала гостя студії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ