Слухай онлайн
Cуспільство

Бажання Андрія Садового шляхетне, проте не вчасне

Андрій Садовий вирішив самотужки виправити погіршення польсько-українських відносин. Корупція обходиться Україні у втраті 2% потенційного економічного зростання. США створили для України інвестиційний фонд. Євросоюз узявся опам’ятати Польщу. Із Вашингтону Путіну передали «привіт» через приклад кремлівського приятеля Мугабе. У Чехії вважають, що РФ необхідно поділити на самостійні регіони задля спокою й миру в усьому світі.

На зруйнованих могилах приязні не буде

У своєму блозі на власному медіа-ресурсі міський голова Андрій Садовий написав 1024 слова з метою пояснити, чому йому вирішилось перейменувати львівську вулицю в честь поляка Яцека Куроня. Свою ініціативу міський голова представив як відповідь сформованого політика на політичну кризу Києва у стосунках із Варшавою. Застерігаючи у своєму дописі, щоб українці не потрапили у геополітичну пастку Кремля, який зумисно зіштовхує українців і поляків до протистояння, Андрій Садовий не тільки психологічно потрапив до інших лабетів кремлівської багатоходівки, а й тягне за собою співвітчизників у московську халепу.

Богдан Червак, голова ОУН, поширив роз’яснювальну й альтернативну точку зору: «Міський голова А.Садовий має намір назвати одну з центральних вулиць Львова іменем Яцека Куроня. Без сумніву, Куронь – достойна людина, він – це поляк не уражений вірусом шовінізму. Один із тих, хто добре розумів, що альянс незалежної України і незалежної Польщі може назавжди похоронити Російську імперію. Однак виходити із такою ініціативою зараз, коли Польща принижує українців, глумиться на їх історичною пам’яттю, фактично пред’явила нам територіальні претензії, щонайменше ,підкреслити готовність до капітуляції. Україна достойно протистоїть Москві. Чому не можемо спонукати Варшаву поважати наших героїв, нашу історію?

Намір Садового подається як «жест доброї» волі й «далекоглядності». Але в реальності – це виявив комплексу національної меншовартості. Зрештою, скільки уже таких «жестів» було з боку України. У відповідь – «Україно, покайся» і зруйновані цвинтарі героїв УПА. Ми хочемо, щоб нас поважали сусіди. Не поважатимуть, допоки не навчимося поважати себе самі».

До слова, на початку свого допису Андрій Садовий виклав конструктивну концепцію знаного китайського стратега і мислителя Сунь Дзи у дещо невдалому перекладі: «Якщо немає користі, не рухайся». Проте у процесі написання тисячі слів загубив китайську мудрість, перевірену тисячоліттями, і піддався емоційним спонуканням недалекоглядних 25-ох пропольських підписантів, схожих на історичних манкуртів.

А ще шкода, що Андрій Садовий ані сам не вчиться в історії, ані немає фахових радників, через що й заповзявся повторити помилку президента Порошенка. Під час Варшавського саміту НАТО, який відбувся у липні 2016 року, президент України поклав вінок до пам'ятника жертвам Волинської трагедії, запалив свічку і схилив коліно. Це був неординарний політичний жест: раніше такого не робив ані жодний український лідер, ані жодний польський очільник навіть у період найбільш теплих стосунків Києва і Варшави. Чи дуже це допомогло? Чи опам’ятало польських шовіністів?

Для довідки. У Польщі з 2014 року було скоєно щонайменше 14 випадків вандалізму стосовно українських пам'ятників і поховань, однак і досі жоден із них не розкритий, – сказано в заяві Українського Інституту національної пам’яті. Від часу вторгнення на територію України московських окупантів, Варшава і собі розгорнула кампанію системного нищення українських військових пам’ятників і могил українських героїв.

Коштовна корупція України

Джим Йонг Кім, президент Світового банку, повідомив, що корупція щорічно обходиться Україні орієнтовно до 2% потенційного економічного зростання. А також наголосив, що міжнародні інвестори чекають на створення антикорупційного суду. Без реформ інвестицій не буде, а без інвестицій не буде й економічного розвитку.

Кабінет міністрів потребує європейської допомоги

Володимир Гройсман закликав Євросоюз допомогти з реалізацією низки реформ. Про це він заявив під час зустрічі з єврокомісаром Йоханнесом Ханом. Прем’єр-міністр запропонував Хану розглянути питання подальшої підтримки України, передусім у питаннях впровадження соціально значущих реформ – в освіті, медицині, децентралізації, приватизації та ринку землі. Крім того, сторони обговорили виконання плану імплементації «Угоди про асоціацію».

США створили в Україні інвестиційний фонд

Фонд прямих інвестицій «Western NIS Enterprise Fund» (WNISEF), створений за кошти уряду США, відкрив новий фонд «U.Ventures» для інвестування у перспективні IT-стартапи в Україні та Молдові. Отож «U.Ventures» буде інвестувати в компанії, які перебувають на ранніх етапах розвитку – від початкової (seed) стадії до раунду «А». Обсяг інвестицій в середньому становитиме від $100 до $500 тисяч.

Фонд найперше буде підтримувати високотехнологічні стартапи підприємців із, які вже мають принаймні один успішний проект, працюють для великих цільових ринків і мають авторитетних співінвесторів. У фонді «U.Ventures» повідомили, що вже інвестували понад $2,3 млн у шість компаній, які виходять на міжнародні ринки.

Євросоюз узявся опам’ятати Польщу

Європарламент прийняв резолюцію, яка передбачає запуск механізму санкцій проти Польщі. Йдеться про застосування статті 7 договору про Європейський Союз, у результаті якого Польща для початку може втратити право голосу в Раді ЄС. За таке рішення проголосували 438 депутатів, а проти – 152. Парламентарії незадоволені тим, що Варшава реально відходить від прийнятих в Європі норм демократії та правової держави.

Привіт Путіну від США через Мугабе

Військові Зімбабве взяли під арешт путінського приятеля – диктатора Роберта Мугабе і його оточення. Мугабе, який перебував при владі з 1980 року, готується подати у відставку, а його наступником стане не дружина Грейс, як він собі мріяв, а віце-президент Еммерсон Мнангагва. Минулого тижня диктатор відправив Мнангагву у відставку, звинувативши його в підготовці державного перевороту. Мнангагву сприймали як наступника Мугабе, він користується підтримкою армії й більшості суспільства.

Московію треба розділити на клаптики

В Європі ЗМІ відверто почали говорити про необхідність розділу Московії. Це єдиний спосіб принести мир і стабільність як на євразійському континенті, так і в усьому світі. На території колишнього СРСР окремі науковці про це говорили з 1991 року, однак у західному світі їхні поради сприймали як недоречні, якщо не божевільні. Аж ось Європа почала прозрівати й побачила, що так званий «Антивірус Касперського» – це шпигунська програма рускої розвідки, а так звана РФ – не країна, а конгломерат анексованих територій і осередок світового тероризму.

Віт Кучик, фахівець у галузі ІТ-технологій і постійний публіцист видання «Чеська позиція», вважає, що всім поневоленим народам Московії необхідно повернути втрачену свободу й можливість для самовизначення і саморозвитку. А таких поневолених народностей є понад сто.

Захід побоюється нестабільності на такій розлогій території, а тому і далі схильний допомагати московській владі тримати контроль над територією в сподіваннях поступової демократизації РФ. Однак всі зусилля Заходу, так само як у 1991 році, будуть марними, тому що спадкоємці Золотої Орди не сприймають демократичного суспільства.

Країни-наступниці Московської імперії зіштовхнуться з новими і незвичними реаліями. Проте відсутність економічних імперських важелів, якими оперувала Москва, дозволить покращити ефективність місцевих економік, що може мотивувати деякі з них, наприклад, Ленінградську область, до вибору більш ліберального уряду, ніж теперішній. Майже на сто років запізнілий розпад імперії спростить життя Європі, всьому світові та самим руским, – переконаний Віт Кучик.

Ярослав Левків

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...