Слухай онлайн
Культура

Білл Гейтс порадив п’ять книжок на літо

Білл Гейтс уклав список книжок, які він рекомендує прочитати під час літньої відпустки. Список з’явився в його блозі, - передає Читомо.

Білл Гейтс уклав список книжок, які він рекомендує прочитати під час літньої відпустки. Список з’явився в його блозі.

ʺЗа останній час я прочитав кілька приголомшливих книжок. Коли я складав цей список з п’яти творів, якими ви, можливо, захочете насолодитися цього літа, я усвідомив, що деякі з них порушують великі питання. Що визначає генія? Чому погані речі відбуваються з хорошими людьми? Звідки походить людство і куди ми йдемо? ʺ, – зазначив Гейтс у своєму блозі та додав, що всі п’ять книжок об’єднує також те, що вони легко читаються.

Зокрема він обрав книжку відомого американського журналіста та письменника Волтера Айзексона ʺЛеонардо да Вінчіʺ (ʺLeonardo da Vinciʺ), якого він вважає ʺодним з найбільш захопливих людей всіх часівʺ. Добре знаний біограф Волтер Айзексон, на думку Гейста, ʺзібрав в одну книжку всі найсильніші сторони генія і пояснив, що саме робить його настільки винятковимʺ. Засновник Microsoft також радить прочитати й інші біографічні праці автора – про Альберта Ейнштейна та Стіва Джобса.

Друга книжка зі списку – також не художня. Це робота професорки Кейт Боулер ʺВсе стається з певної причини й інші брехні, які мені подобалисяʺ (ʺEverything Happens for a Reason and Other Lies I’ve Lovedʺ). В авторки діагностували пізню стадію раку товстої кишки. ʺВона почала розмірковувати, чому так сталося. Чи це не перевірка на силу характеру? Висновки надзвичайно сумні, але водночас ця книжка – дотепні мемуари людини, яка поступово наближається до смертіʺ, – пише Білл Гейтс.

Він також зазначив, що був впевнений, що знає все про 16-го президента США Авраама Лінкольна, проте книжка Джорджа Сондерса ʺЛінкольн в Бардоʺ (ʺLincoln in the Bardoʺ), в якій змішані історичні факти та вигадка, змусила його переосмислити деякі періоди життя політика. ʺЯ інакше глянув на те, як на Лінкольна тиснув подвійний тягар горя (через смерть сина – ред) та відповідальності. Це одна з тих захопливих, двозначних книжок, які хочеться обговорити з друзями після прочитанняʺ, – додав Білл Гейтс. Ця книжка була відзначена Букерівською премією 2017 року.

Також він порадив прочитати книжку ʺІсторія походження: велика історія всьогоʺ (ʺOrigin Story: A Big History of Everythingʺ) Девіда Крістіана. Автор розповідає історію Всесвіту від Великого вибуху до складних суспільств сучасності, сплітаючи ідеї й докази з різних дисциплін в єдину оповідь. ʺПісля прочитання книги ви навчитеся глибоко цінувати місце людства у Всесвітіʺ, – переконаний бізнесмен.

Завершує список рекомендованої Біллом Гейтсом літератури книжка Ханса Рослінга, Оли Рослінг та Анни Рослінг-Ронлунд ʺФактологічність: 10 причин, чому ми помиляємося щодо світу і чому все набагато краще, ніж вам здаєтьсяʺ (ʺFactfulness: Ten Reasons We’re Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Thinkʺ). Один з авторів книжки – відомий лікар Ханс Рослінг, помер торік. ʺВін пропонує проривний спосіб розуміння базових істин про світ – у чому життя стає кращим, а де світу ще є куди рости. У розповідь автор вплітає незабутні анекдоти зі свого життя. Це остаточне, кінцеве слово від чудової людини й одна з найкращих книжок, які я коли-небудь читавʺ, – пише Гейтс.

Читомо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ