Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат

Сьогодні, 14 червня Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак перебуває з робочим візитом до Львівську області. В межах поїздки міністр відвідав державне підприємство "Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр". Про це інформує прес-служба ЛОДА.

"Міністерство зацікавлене у тому, щоб відновлювалися червонокнижні рослини, які ростуть на території Львівської області та Карпатського регіону. Це є приклад доброї співпраці із лісовиками для відновлення лісів. Українське суспільство болісно реагує на втрату лісів, тому важливо таку співпрацю підтримувати на владному рівні. Синергія центральної влади і місцевого самоврядування - якісний приклад успішної реформи децентралізації", - зазначив Остап Семерак.

У 2019 році Мінприроди в межах Плану природоохоронних заходів, що фінансуються за бюджетною програми "Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища" було виділено кошти на реконструкцію виробничо-складських приміщень під цех посіву та влаштування теплиць, лісорозсадника.

"Такий об’єкт буде продукувати необхідну кількість посадкового матеріалу для відновлення лісів у Карпатському регіоні. Для Мінприроди - це є один із пріоритетів. Більше 3 млн саджанців з лісового розсадника відновлюватимуть ліси Карпат", - наголосив Остап Семерак.

Мета - впровадження сучасних підходів і технологій для забезпечення лісокультурних робіт високоякісним садивним матеріалом, створення розсадника для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою та забезпечення високоякісним садивним матеріалом лісогосподарські підприємства.

"Підсумовуючи все сказане варто подякувати керівникам лісогосподарства, вони зуміли мотивувати та переконати усіх, в тому числі законотворців, у потребі відновлення лісів. Приємно, що саме така державницька позиція і підтримка міністерства дозволила реалізувати цей проект. На фініші уже перша черга. Львівщина стане вчергове мотиватором для решти регіонів, адже подібний проект вперше реалізовується в країні. Львівщина не боїться приймати виклили і зажди тримає пальму першості в усіх новаторських проектах", - наголосила заступник голови Львівської ОДА Ірина Гримак.

Нагадаємо, що у  результаті виконання проекту буде отримано лісовий розсадник для вирощування садивного матеріалу із закритою кореневою системою виробничою потужністю 3 млн. штук, лабораторію лісового насінництва, цех підготовки субстрату та посіву насіння, теплиці з поливом та системою затінення, поля дорощування, сіянці лісових порід із закритою кореневою системою, біотичностійкі лісові насадження на місці всихаючи ялинників у Карпатському регіоні Львівщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ