Слухай онлайн
Економіка

BIM-технології підвищать якість будівництва в Україні

BIM-технології — це новий підхід до управління цифровою інформацією у будівельній галузі, який дозволяє віртуально відтворити об’єкт ще до початку його будівництва. Про це інформує пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
Фото Міністерство розвитку громад та територій України

Він дає змогу підвищити безпеку та надійність будівель і споруд, контролювати якість та швидкість будівельних робіт, суттєво знизити ймовірність помилок у проектах, зменшити вартість будівництва та оптимізувати витрати на стадії експлуатації.

"Модернізація та цифрова трансформація вітчизняної будівельної галузі, зокрема, завдяки впровадженню BIM-технологій, дасть змогу вирішити низку системних проблем. Йдеться про низьку якість проектування і будівництва, неефективне використання ресурсів, непрогнозованість затрат на експлуатацію побудованих об’єктів, аварійність будівель та споруд, брак інвестицій, ресурсоємність та неенергоефективність галузі", — зазначив Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський під час Міжнародної Конференції з питань впровадження ВІМ-технологій.

У більшості країн світу під час проектування, зокрема, об’єктів підвищеної відповідальності та державного замовлення, застосування BIM-технологій обов’язкове. В Україні ж ними поки що користуються лічені організації.

Для системного комплексного впровадження інформаційного моделювання в будівництві, Мінрегіон розробив Концепцію та план заходів з її реалізації.

У першу чергу впровадження BIM-технології потребує державного регулювання, зокрема, створення необхідної нормативно-правової бази, розроблення низки норм та стандартів, державної підтримки реалізації пілотних проектів, підготовки фахівців відповідної кваліфікації, інформаційну, організаційну та методичну підтримку.

І у цьому напрямку вже є результати — набрали чинності зміни до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, які дозволяють використовувати ВІМ-технології та до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, які можуть подаватися у паперовій та електронній формі або у вигляді електронних документів.

Наразі Мінрегіон працює над оновленням 20 ДБН, розробленням національних кошторисних норм та розробляє комплексний план перегляду будівельних норм до 2025 року.

З Концепцією можна ознайомитись на сайті Мінрегіону .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ