Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Бізнес на Львівщині: хто і скільки може отримати через службу зайнятості

Цього року через службу зайнятості реалізовують дві активні програми, спрямовані на розвиток бізнесу.

Як розповів директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, реалізовують дві активні програми, спрямовані на розвиток бізнесу.

Передусім, це урядова ініціатива «єРобота», яка стартувала у липні. Відповідно до неї особи, які прагнуть відкрити власну справу або вже займаються бізнесом, можуть отримати мікрогрант на розширення підприємницької діяльності у розмірі до 250 тис. грн за умови створення не менш як одного нового місця праці.

Цього року внаслідок розгляду заяв, 17 учасників програми отримали позитивне рішення про фінансування власних бізнес-ідей коштом мікрогрантів. На тлі інших регіонів України Львівщина за кількістю позитивних рішень посіла друге місце, поступившись Київщині.

Також відновлюють реалізацію проєкту «Рука допомоги», у рамках якого члени малозабезпечених родин з-поміж безробітних мають змогу відкрити власну справу. Для цього їм надають безвідсоткову поворотну фінансову допомогу до 15 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2023 році – 100,5 тис. грн) на придбання обладнання та матеріалів, потрібних для започаткування бізнесу. 

Щоб отримати кошти, необхідно, окрім заяви, скласти бізнес-план, обґрунтувати видатки, довести його спроможність на засіданні комісії. Грант повертають через три роки разово, однією сумою, або частинами упродовж трьох років.

Перевага програми у тому, що поверненню підлягають кошти за мінусом сплачених за час ведення бізнесу податків і зборів, у тому числі за працевлаштованих осіб. Якщо сума податків і зборів перевищує величину отриманої фінансової допомоги або отримувач гранту у перший рік започаткування бізнесу працевлаштує на термін два роки за скеруванням служби зайнятості не менше двох безробітних з числа членів малозабезпечених родин, виплату повертати не доведеться.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ