Сьогодні у львівській Ратуші відбулася зустріч міського голови Львова Андрія Садового з Главою і Отцем Української Греко-Католицької Церкви, Блаженнішим Святославом.
Тема зустрічі — обговорення підготовки до проведення VІІ сесії Патріаршого (Всецерковного) Собору УГКЦ на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», яка відбудеться 26−29 серпня 2020 року у Львові. Ця сесія Патріаршого Собору, на думку Блаженнішого Святослава, буде інструментом, який допоможе сформулювати стратегію УГКЦ на наступне десятиріччя.
«Наступного року наприкінці серпня, 26- 29 серпні, тут, у Львові, відбуватиметься наш Всецерковний Форум — Патріарший Собор нашої Церкви. Це така подія, яка проходить кожні 5 років.
Весь український світ приїде до Львова, думати про те, як нам далі в глобальних масштабах рухатися вперед, щоб не розпорошитися і зберегти свою віру. Хочемо, щоб цей форум міг гідно відбутися, бо це буде гарна подія.
Бо наш Львів — це є місто, яке має значення не тільки локальне для Галичини, не тільки всеукраїнське. Львів — це великий культурний центр для всього українського світу!", — сказав під час зустрічі Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав.
Довідка
26−29 серпня 2020 року у Львові відбудеться VІІ сесія Патріаршого (Всецерковного) Собору УГКЦ на тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ», який скликає Блаженніший Святослав. Тому під час цьогорічного Синоду Єпископів УГКЦ у Римі було обговорено процес підготовки до проведення цієї визначної події в житті УГКЦ.
Зокрема ухвалено персональний склад секретаріату і оргкомітету Собору, а також було затверджено статут, герб і девіз. Девіз — «Церква завжди і всюди з тобою».
Захід триватиме чотири дні. Першого — слухатимуть одні одних, другого — осмислюватимуть почуте, третього — молитимуться, адже тоді святкуватимуть свято Успіння Пресвятої Богородиці. А четвертого дня — діятимуть, тобто слухатимуть представлення напрацювань Собору, а також відбудеться остаточне обговорення і затвердження резолюцій.
До участі в Соборі запрошуються єпископи Української Греко-Католицької Церкви, представники духовенства та інститутів богопосвяченого життя, ректори духовних семінарій, миряни єпархій і екзархатів з України та з-за кордону — усі, хто, відповідно до церковного права, має невідкладний обов’язок брати в ньому участь.