Слухай онлайн
Cуспільство

Бородянський: Уряд планує створити українську електронну бібліотеку

Український культурний фонд, підпорядкований Міністерству культури, і Міністерство цифрової трансформації планують спільну роботу над створенням електронної бібліотеки

Про це міністр культури Володимир Бородянський, заявив коментуючи популяризацію читання, яку назвав одним із завдань свого відомства, - передає Радіо Свобода.

ʺДля того, щоб люди більше читали, у них повинна бути звичка читати. Звичка читати формується у школі, в родині, в дитинстві. Тому частина наших дій, зусиль і коштів буде разом з МОН скерована на те, щоб така звичка з’являлася у школі. Це перше. І друге – це наявність контенту, тобто наявність цікавих книжокʺ, – каже Бородянський.

Він додав, що для забезпечення наявності уряд розглядає варіант електронних книжок, щоб створити ʺмінімальний бар’єрʺ для доступу до літератури.

ʺЗараз ми працюємо. Український культурний фонд разом, зараз вже приєднається Міністерство цифрової трансформації щодо створення української електронної бібліотеки. Для того, щоб у кожній школі, у кожному місті, де є інтернет або де він буде найближчим часом, була можливість дитині дістатися книжки. Ми плануємо, що декілька назв будуть безкоштовні взагалі, тобто держава буде це оплачувати. Я не знаю, скільки зараз, тому декілька, 10, 20, 30... Ми подивимося. І будь-яка людина зможе читати це. Доступ ми забезпечимо, наприклад, в електронний спосібʺ, – заявив міністр.

Він запевнив також, що фінансування Інституту книги не буде скорочене. За даними Бородянського, в Україні наразі публікується близько 8 тисяч найменувань книжок щорічно, але він вважає, що цього недостатньо.​

ʺЇх (книжок – ред.) чимало, але недостатньо, на наш погляд. Їх є десь 8 тисяч назв кожен рік. Тому ми будемо розвивати. Що означає? Що у нас будуть програми підтримки українських молодих авторів, підтримки видавництва українських молодих авторів і таке інше. У нас будуть програми підтримки перекладу з іноземної мови на українськуʺ, – анонсує Бородянський.

Водночас, на думку міністра, в Україні ʺдуже велика кількість бібліотекʺ – близько 15,5 тисяч, і він вважає, що вони повинні трансформуватися.

ʺПовинна перетворюватися бібліотека. Вона повинна перетворюватися у сучасний такий хаб, в сучасне місце, де будуть і книжки, і доступ до інтернету. Тому я вважаю, що нам необхідно тверезо подивитися, скільки ми зможемо реально утримувати бібліотек якісних. Друге. Ми повинні пояснити місцевій владі, навіщо їм бібліотека, що за місце, як бібліотека може змінювати місце, де вона розташована. Тобто як вона може впливати на суспільство, на громаду, на спільнотуʺ, – міркує він.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Мінкульті анонсували програму мандрів Україною для школярів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");