На території Волині діє 31 центр антирабічної допомоги при медичних закладах
Фото: Depositphotos
У медичних закладах Волинської області станом на 25 червня є 945 доз антирабічної вакцини та 383 дози антирабічного імуноглобуліну, котрі необхідні людині у випадку контакту з інфікованими на сказ тваринами.
Про це розповів начальник обласного управління охорони здоров'я Юрій Легкодух, пише Суспільне.
З його слів, наразі цієї кількості препаратів достатньо.
"В розрізі кожного закладу охорони здоров'я є наявність антирабічної вакцини, є потреба закладу. Звичайно, десь трошки не вистачає, але антирабічна сироватка є. Це достатня кількість для того, щоб надавалася медична допомога, — сказав посадовець.
На території Волині діє 31 центр антирабічної допомоги при медичних закладах, зазначив Юрій Легкодух. Наразі антирабічна вакцина є в таких закладах охорони здоров'я області:
- Волинська обласна клінічна лікарня — 29 вакцин;
- Луцька центральна районна лікарня — 11 вакцин;
- Ковельське міськрайонне медичне об'єднання — 330 вакцин;
- Володимирське територіальне медичне об'єднання — 57 вакцин;
- Нововолинська центральна міська лікарня — 77 вакцин;
- Горохівська багатопрофільна лікарня — 54 вакцини;
- Ратнівська центральна районна лікарня — 18 вакцин;
- Любомльське територіальне медичне об'єднання — 70 вакцин;
- Турійська лікарня планового лікування — 6 вакцин;
- Старовижівська багатопрофільна лікарня — 20 вакцин;
- Любешівська багатопрофільна лікарня — 50 вакцин;
- Маневицька багатопрофільна лікарня — 70 вакцин;
- Іваничівська багатопрофільна лікарня — 62 вакцини;
- Рожищенська багатопрофільна лікарня — 30 вакцин;
- Ківерцівська центральна лікарня — 61 вакцина.
"По центрах у нас є налагоджена комунікація. Якщо у якомусь центрі немає антирабічної вакцини чи є проблематика, то ми можемо перерозподілити між закладами охорони здоров'я. Якщо навіть буде проблемна ситуація, ми можемо попросити по Україні. Якщо потрібно — це робимо", — сказав начальник обласного управління охорони здоров'я.
Юрій Легкодух зазначив, що кожна лікарня має розроблений протокол надання медичної допомоги людині для запобігання виникнення сказу. Щеплення можна отримати в травмпункті або хірургічному відділенні.
Начальник обласного управління охорони здоров'я додав, що антирабічну вакцину та антирабічний імуноглобулін лікарні отримують централізовано через Міністерство охорони здоров'я.
Довідково:
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, інформує Центр громадського здоров'я. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким ушкодженням центральної нервової системи. У людини інкубаційний період сказу, як правило, триває 1–3 місяці, але може варіюватися від одного тижня до року. У разі інфікування хворого слід негайно госпіталізувати та ввести антирабічну вакцину. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.