Слухай онлайн
Здоров'я  |  АТО

Бойові дій спричинили потребу для підготовки лікарів унікальних спеціальностей

Фото - Володимир Скоростецький.
Фото - Володимир Скоростецький.
Фото - Володимир Скоростецький.
Фото - Володимир Скоростецький.
Фото - Володимир Скоростецький.
Фото - Володимир Скоростецький.
1/6
Від початку 2017 року військово-медичний клінічний центр Західного регіону пролікував понад 6,5 тисяч пацієнтів. З них, близько 4 тисяч – діючі військовослужбовці. Також, від початку АТО, за даними лікарів ВМКЦ ЗР 3 000 військовослужбовців отримали допомогу хірургічного профілю безпосередньо у районі бойових дій. Про це під час брифінгу для журналістів повідомили керівник ВМКЦ ЗР полковник медичної служби Іван Гайда та головний хірург регіону полковник медслужби Іван Богдан, передає Західний регіональний медіа-центру Міністерства оборони України.

Також було зазначено, що упродовж нещодавнього періоду з військового госпіталю та лікарні імені Мечнікова міста Дніпра було прийнято два спеціалізованих рейси літака АН-26 «Віта» із пораненими бійцями АТО із трьома десятками солдатів та офіцерів, які отримали поранення та бойові травми під час боїв на Сході. Зараз, частина з них продовжує лікування та реабілітацію у Львові. Стан усіх пацієнтів стабільний.

У районі проведення АТО також продовжують діяти 66 мобільний військовий госпіталь, який є структурним підрозділом ВМКЦ ЗР та авто санітарна рота. У районі відповідальності ВМКЦ ЗР екіпажі швидкої допомоги та медичні бригади чергують для постійного супроводу і надання медичної допомоги учасникам польових занять на військових полігонах.

«Нещодавно, у рамках робочої поїздки до України Військово-медичний клінічний центр Західного регіону у Львові відвідала регіональний директор Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Сьюзан Фріц. У фокусі її уваги була співпраця в контексті розвитку галузі відновлювального лікування, – повідомив полковник медслужби Іван Гайда. – І, хоча ми не маємо поки офіційного звіту по візиту іноземного високопосадовця, можемо з впевненістю стверджувати, що співпраця в частині професійної підготовки і розвитку нашого персоналу триватиме».

Зі слів керівника ВМКЦ ЗР, лікарі реабілітологи продовжуватимуть брати участь у навчанні за кордоном, або ж закордонні фахівці передаватимуть свій досвід нашим лікарям в Україні у рамках програм USAID. До того ж, з початком бойових дій, виникла потреба для підготовки лікарів унікальних спеціальностей.

Зокрема, ерготерапевтів, перший набір яких здійснили профільні ВНЗ в минулому році. Оскільки ВМКЦ ЗР спеціалізується на реабілітації пацієнтів зі спинальними травмами, у рамках лікувальної програми застосовуються методи ерготерапії, спрямовані на допомогу пораненим бійцям АТО, прикутих до інвалідних візків, адаптуватися в повсякденному житті й сприяючих розвитку, відновленню й підтримці необхідних побутових навичок і дій.

Крім того, ВМКЦ ЗР продовжує підготовку власного персоналу, військовослужбовців та медпрацівників підрозділів військових частин у сфері тактичної медицини. Адже лікувальний заклад має міжнародну акредитацію і уповноважений готувати та сертифіквати фахівців тактичної медицини.

Окремо зазначалось, що пацієнти ВМКЦ ЗР забезпечені усім необхідним для лікування. Проблемний момент, який має бути вирішений на рівні держави – закупівля окремих високовартісних імунологічних препаратів, що виробляються поза межами України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ