Пластичний хірург Клеменс Маріель Шістель з Центру дитячих опіків Цюриха (Швейцарія) відвідав пацієнтів у львівській лікарні.
8 листопада у Львові стартувала перша в Україні міжнародна опікова конференція, учасниками якої стали зірки світової опікової служби. Перед відкриттям конференції до опікового відділення дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова завітав пластичний хірург Клеменс Маріель Шістель. Фахівець зі Швейцарії лікує дітей з України у Центру дитячих опіків у місті Цюрих.
“У моєму госпіталі у Швейцарії ми лікували близько 12 пацієнтів з України з важкими травмами. Але загалом у Європі, зокрема у Німеччині, Норвегії, у нас є багато пацієнтів з України. І чим ми були вражені, що вони мали важкі опікові травми. Ми хочемо разом розмовляти про цю проблему з нашими українськими колегами. Ми знаємо, що вони дуже досвідчені, і так, я вважаю, що ми можемо сприяти покращенню умов лікування опіків в Україні.
І це дуже важливо, що ми, опікові хірурги, вперше приїхали до України. Це політичний знак для нас, щоб не запросити лікарів з України, аби вони приїхали до нас, а що ми фізично приїхали до України, щоб поділитися своїм досвідом. Ми показуємо цим, що ми на вашому боці”, – відзначив доктор Шістель.
Розповів доктор Шістель також про те, що його робота у медицині насправді є унікальною. Розпочинав він свій професійний шлях як медбрат, а згодом після тривалого навчання став пластичним хірургом. За час своєї кар’єри він лікував понад 3000 пацієнтів.
“Найголовнішим у лікуванні опікуванні – це те, що ви не можете проводити лікування самостійно. Вам потрібно мати команду. Тому якщо ви командний працівник, то ви чудова людина, аби лікувати опіки. Вам завжди потрібні люди довкола вас, які підтримують вас. Це, власне, головний наш меседж. Один лікар не може лікувати ці комплексні опікові травми. Він повинен мати поряд інших фахівців, які його підтримують”, - розповів доктор Шістель.
Сьогодні лікар зі Швейцарії поспілкувався із двома пацієнтами в опіковому відділенні дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Обоє хлопців проходили лікування у його медичному центрі у Цюриху.
10-річний Максим Леськів потрапив до лікарні з опіками два роки тому. Під час блекауту він робив уроки при свічці. Полум’я з неї перекинулось на його одяг і так хлопець отримав опіки грудної клітки, лівої верхньої кінцівки з переходу на ліве стегно загальною площею 15% від площі тіла. Про це розповіла Галина Саян, керівниця Центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медоб’єднання Львова. Сестра пацієнта Тетяна Леськів відзначила, брата відправили на лікування до Швейцарії разом із мамою, адже на той час можливостей лікувати хлопця у Львові ще не було.
Поспілкувався доктор Шістель також із іншим пацієнтом, який проходив лікування у Центрі у Цюриху. Максим отримав опікове поранення від вольтової дуги після того, як виліз на поїзд. Львівське опікове відділення стало вже третьою лікарнею, до якої потрапив хлопець вже із ураженнями 40% площі тіла; до цього опікова травма займала понад 70%.
Зазначимо, що 8-9 листопада триватиме міжнародна опікова конференція, під час якої провідні світові фахівці обговорюватимуть новітні методи лікування опіків та обмінюватимуться знаннями і досвідом. Як розповів президент благодійного фонду “Християнська медична асоціація України” Рудольф Мигович, Україна входить у ТОП-5 найгірших країн за лікуванням опіків
“Через війну і постійні обстріли кількість пацієнтів не зменшується, а збільшується. Навіть до війни в нас були виклики лікування опіків. І опіки — це надзвичайно дорого. Навіть забезпечені країни не можуть собі дозволити. Неважливо, яка в нас економіка буде, нам потрібно завжди вчитися і шукати нові шляхи лікування опіків”, - розповів Рудольф Мигович.
Нагадаємо, що раніше у дитячому опіковому відділенні лікарні Святого Миколая у Львові розповідали, як надати першу домедичну допомогу при опіку у дитини.