Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Cуспільство

Час боротися за українців - закликає «Dziennik Gazeta Prawna»

«Якщо не створимо кращих умов для поселення українців (у Польщі – ред.), вони переїдуть на Захід. А ми залишимося без працівників», – пише «Dziennik Gazeta Prawna».

Видання зауважує, що політичне рішення, прийняте в Брюсселі минулого тижня про те, що громадяни України зможуть в’їжджати на територію ЄС без віз, можливо, уже наступного року, викликало у Варшаві побоювання, що найцінніші працівники зі Сходу виїдуть з Польщі далі, на Захід.

«Польський уряд здається це розуміє, і планує модифікувати свою міграційну політику таким чином, щоб затримати у нас працівників зі Сходу», – підкреслює щоденник. Віце-міністр праці Станіслав Швед розкрив виданню деякі концепції уряду, зокрема: можливість довшого перебування у Польщі без потреби отримання дозволу на працю або ще більше полегшень при працевлаштуванні висококваліфікованих працівників або іноземних студентів, які навчаються у польських вишах.

В урядових колах зацвіла ідея впровадження чогось на зразок зеленої карти для українців – пише «Dziennik Gazeta Prawna». «Завдяки цьому документові вони мали б не лише кращий доступ до нашого ринку праці, але також до публічних послуг. Це мало б їх заохотити до поселення в Польщі на постійно, разом з родинами», – читаємо.

Польське видання подає також дані, що стосуються праці українців у Польщі. Протягом 8-ми місяців цього року польські працедавці задекларували бажання прийняти на роботу (на основі заяв про намір працевлаштування) 827 тисяч осіб – на 65 тисяч більше, ніж у цілому 2015 р. З цього можна зробити висновок, що кількість вакансій, адресованих працівникам зі Сходу за весь рік, становитиме 1,1 мільйона.

За даними НБП, іноземці, що працювали в Польщі (здебільшого – українці, які домінують в цій групі) у 2015 р., передали до своїх країн 2,122 мільярда євро. У той же час поляки, які працюють за кордоном, передали до Польщі 3,887 мільярда євро. Як повідомляє газета, сусіди зі Сходу працюють у Польщі, в принципі, уже в усіх галузях. Найбільше з них працевлаштовуються в садівництві та будівництві. Як оцінює на сторінках видання економіст Мацєй Буковський, іммігранти з України відповідають за ріст 1% ВВП Польщі.

Польське радіо

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ