Слухай онлайн
Cуспільство

COVID-паспорти для українців мають запрацювати з 1 липня - експерт МОЗ

Сертифікати вакцинації проти COVID-19, що істотно полегшать подорожі українців по Європі, за планом мають запрацювати з 1 липня.

Як передає Укрінформ, про це розповів в ефірі телеканалу "Дом" голова Національної технічної групи експертів із питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

За його словами, впровадження електронних сертифікатів, які дозволять українцям в умовах пандемії більш вільно подорожувати країнами Євросоюзу, йде за планом, і в процес залучений не тільки МОЗ.

"Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров'я впроваджує такі електронні сертифікати. Бо, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння", — підкреслив Лапій.

Він додав, що українці, які не пройшли вакцинацію проти коронавірусу, не повинні побоюватися, що в'їзд у ЄС для них буде закритий. Вони, як і раніше, будуть здавати ПЛР-тест або експрестест, або перебувати на ізоляції. Проте наявність щеплення і сертифіката про це істотно полегшить перебування в європейських країнах,. "Бо це додаткова свобода", - зауважив Лапій.

Він уточнив, що термін дії сертифіката залежатиме від кількості доз вакцини.

"Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде зроблено рішення про те, що необхідно вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз — однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних ", — пояснив експерт.

При цьому він зауважив, що після повернення в Україну громадяни можуть користуватися тим же сертифікатом, не проходячи ПЛР-тестування. Щоправда, за словами Лапія, опція наразі ще не працює.

"Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, бо ви щеплені, і у нього немає терміну давності. Поки що це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах", — сказав експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ