Слухай онлайн
Cуспільство

Делегація від Львівщини вшанувала пам’ять українських воїнів у Пикуличах

У неділю, 27 червня, депутати Львівської обласної ради взяли участь у вшануванні пам’яті українських воїнів на військовому некрополі у Пикуличах поблизу Перемишля. Тут спочивають вояки Армії Української Народної Республіки та Української Галицької Армії.
фото - пресслужба Львівської облради

Про це інформує пресслужба Львівської облради.

Присутні поклали квіти та вінки до центрального хреста і спільно виконали Державний Гімн України.

Нині в групових могилах поховано орієнтовно понад 2000 полонених та інтернованих вояків і старшин УГА, Армії УНР, в двох братніх могилах спочиває 47 українських патріотів, вояків і старшин УПА.

«Цього року виповнилось 100 років від першого походу на українські воєнні могили у Пикуличі, який відбувся у 1921 році. Традиції вшанування пам'яті на кладовищі у Пикуличах була відновлена у 1990 році, після падіння комунізму в Польщі. 

В цьому році, на жаль, через коронавірусні обмеження не було велелюдного походу..Але вшанувати пам’ять українських воїнів прибули місцеві українці, дипломати та гості з України. 

Сподіваюсь, у наступному році пандемія відійде, буде і похід, і вшанування пам'яті», - зазначив голова комісії з питань культури, історико-культурної спадщини та промоції обласної ради Святослав Шеремета.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ