Слухай онлайн
Історія

День в історії - народився прем’єр-міністр УНР Володимир Чехівський

19 липня 1876 року у селі Горохуватка на Київщині народився Володимир Чехівський, громадсько-політичний діяч, член Центральної Ради, прем’єр-міністр УНР, один із засновників УАПЦ.

Походив із родини священика, закінчив Київську духовну академію, здобув ступінь професора. З юних років займав активну проукраїнську позицію, через що перебував під наглядом поліції і що позначилося на його кар’єрі.

Перебував в опозиції до Павла Скоропадського, під час повстання в грудні 1918-го очолив Український революційний комітет. Очолював уряд Директорії (водночас обіймав посаду міністра закордонних справ). За час його прем’єрства була проголошена злука УНР і ЗУНР, ухвалені закони про українську мову й автокефалію УПЦ, земельний закон. Але при цьому виступав за компромісну політику щодо більшовиків, проти угоди з Антантою. Пішов у відставку 13 лютого 1919-го, коли Симон Петлюра домовився про спільні дії з французами проти Червоної армії.

Залишався в Україні після більшовицької окупації, поєднував у своїй діяльності ліву ідеологію та релігійність. Володимир Чехівський – один із лідерів Української комуністичної партії (незалежних) і, водночас, активний учасник першого Всеукраїнського церковного собору, який підтвердив автокефалію УАПЦ.

Заарештований у 1929-му за сфабрикованою справою «Спілки визволення України».

Розстріляний 3 листопада 1937-го в урочищі Сандармох (Карелія).

УІНП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ