Слухай онлайн
Історія

День в історії – помер генерал броні Війська Польського Станіслав граф Шептицький

Граф Станіслав Шептицький, генерал броні Війська Польського. 1923 рік. Фото з Радіо Свобода.
Граф Станіслав Шептицький, генерал броні Війська Польського. Фото з ФБ Івана Матковського.
Сторінка з альбому листів Климентія Шептицького. На фото граф Станіслав Шептицький, генерал броні Війська Польського.
1/3
9 жовтня 1950 року помер генерал Станіслав граф Шептицький, брат Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького та блаженного Католицької церкви і Праведника Народів Світу о. Климентія (графа Шептицького). Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив доктор, упорядник унікального історико-документального альбому «Блаженний архімандрит Климентій (Казимир граф Шептицький). Листи до рідного брата Станіслава графа Шептицького та родини. 1881-1945рр.» Іван Матковський, передає Гал-інфо.

Станіслав граф Шептицький закінчив кар'єру як генерал броні Війська Польського і екс-міністр оборони Польщі (1923 р.). Залишились спогади його племінниці про день похорону.

Комуністи заборонили опублікувати повідомлення про смерть і перешкоджали його організації. Заборонили, щоб похорон носив масовий і урочистий характер. Тоді селяни заявили, що самі поховають свого генерала. Влада не дозволяла навіть нести на похороні польський прапор. Племінниця взяла червоне полотно з вчительського столу і пришила до нього білу тканину, в що обвили труну. Це і був прапор, під яким генерал героїчно бив більшовика від 1914 до 1923 року.

Невідомі листи Климентія Шептицького

Нагадаємо, як повідомляло Гал-інфо, 1 квітня, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові відбулася презентація унікального історико-документального альбому «Блаженний архімандрит Климентій (Казимир граф Шептицький). Листи до рідного брата Станіслава графа Шептицького та родини. 1881-1945рр.». Збірка включає у себе невідомі до цього часу листи Климентія Шептицького та унікальні світлини, які упорядники видання збирали по цілому світі.

Унікальні листи були написані Блаженним сященномучеником Климентієм (графом Казимиром Шептицьким) до членів його шляхетної родини у період із 1881 по 1945 роки. Кореспонденція була нещодавно віднайдені отцем-настоятелем Свято-Іванівської Лаври Юстином Бойком у монастирі св. Теодора Студита «Студіон» у Кастельгандольфо, що біля Риму.

Більшість з віднайдених листів були адресовані брату Станіславу Шептицькому, який був генералом Війська Польського. Окрім того, листи проливають світло не лише на історію життя родини Шептицьких, але й на знакові історичні події, які відбувалися у Львові та в Галичині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ