У музеї Волинського прикордонного загону відбувся майстер-клас із виготовлення найдревнішого мовчазного символу - ляльки-мотанки. Про це повідомили 18 серпня Гал-інфо у пресслужбі Західного регіонального управління Держприкордонслужби України - Західний кордон.
Захід організували для дітей прикордонників. Вони мали унікальну можливість створити власними руками маленьку іграшкову ляльку, назва якої мотанка. Вона походить від слова «мотати», а загальний вигляд такої ляльки являє собою фігурку людини, зазвичай жіночу, виготовлену зі шматочків тканини. Мотанка — символ добробуту, добра й надії. Вона виконувала функцію оберегу людської долі.
Учасники вчилися виготовляти "Подорожницю". Саме такий оберіг у давнину давали тому, хто вирушав у дорогу.
"Люди вірили в те, що ця лялька буде оберігати в дорозі від голоду, холоду. І гарантуватиме щасливе повернення додому", - зазначила Катерина Фаримець - майстриня, яку запросили для проведення майстер-класу. Також умілиця ознайомила дітей з історією, видами та цікавими фактами сакрального оберега.
Юні рукодільники із задоволенням поринули у творчий процес і дуже вправно зуміли справитися з робочим матеріалом. Приємно відзначити, що серед охочих створити ляльку був і хлопчик.
Діти уважно прислухалися до порад майстрині та радо допомагали один одному.
"Я дуже люблю робити дивовижні речі своїми руками. Сьогодні я навчилася робити ляльку-мотанку "Подорожницю", - поділилася враженнями від заняття Лада Жовнич.
Цікавим був майстер-клас і для її сестрички Дарини, яка розповіла, що їй сподобалася саме ця лялька, адже вона є іграшкою й оберегом одночасно. А Даніела Бурдейна пообіцяла, що з радістю прийде на такий майстер-клас іще раз.
Отож з приємними враженнями та гарним настроєм, а, головне, з власноруч виготовленим оберегом, діти поверталися додому.