Погода до кінця цього тижня буде без істотних опадів, а з 6 грудня почнеться перебудова синоптичних процесів на зимову погоду.
Про це під час брифінгу розповіла речниця Укргідрометцентру Наталія Птуха.
«Друга декада грудня буде з більш динамічними синоптичними процесами. Будуть більш активно надходити атмосферні фронти, буде більше опадів і певне посилення вітру, подекуди ожеледиця. Тому вже треба готуватися до зимових проявів погоди», - сказала Птуха.
При цьому вона зауважила, що не слід очікувати на «кучугури снігу» і погода по всій країні залишатиметься більш-менш з нинішніми температурними та атмосферними показниками.
«На Миколая може бути мокрий сніжок з можливим переходом на дощ, хоча на кучугури снігу ми не розраховуємо. Але 6-8 грудня антициклон буде слабшати і з заходу надходитимуть фронтальні системи, які нестимуть опади змішаної фази. У західних і північних областях температура становитиме близько нуля в денні і нічні години, а в південних +2+8, і така тенденція на півдні зберігатиметься наприкінці тижня і навіть розраховуємо на деяке підвищення», - розповіла Птуха.
Натомість за її словами, єдиним регіоном, куди вже прийшла повноцінна зима зі снігом є Карпати.
«Карпати залишаються осередком зимової погоди. Вночі може бути -5-10 морозу, а вдень близько нуля. Сніговий покрив становить 17-26 см, і цього тижня він не буде особливо додаватися. А за рахунок того, що може бути підвищення температурних показників, то опади подекуди можуть перейти в рідку фазу», - зазначила Птуха.
Вона зауважила, що на європейському континенті спостерігається тенденція до підвищення середньомісячних температур, і Україна не є винятком.
«Середньомісячні температури останнім часом є вищими за кліматичні норми. Наприклад, у листопаді у Києві було перевищено кліматичну норму на 0,1 градуса. У грудні очікуємо в межах норми. Але Україна є сезонною країною і може прийти холод, бо це зима. Але на сильні морози ми не розраховуємо», - підсумувала синоптикиня.