Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Для музею Франка у Нагуєвичах закупили сучасне експедиційне обладнання

фото - пресслужба ЛОР
фото - пресслужба ЛОР
фото - пресслужба ЛОР
фото - пресслужба ЛОР
1/2
Для музею Івана Франка Державного історико-культурного заповідника "Нагуєвичі" в межах конкурсу проєктів місцевих ініціатив придбали сучасне експедиційне обладнання на загальну суму 100 тисяч гривень, з яких 50 тис. грн – кошти обласного бюджету.

Про це інформує пресслужба ЛОР.

Як розповів директор заповідника Богдан Лазорак, завдяки реалізованому мікропроєкту  цьогоріч придбали квадрокоптер DJI Mavic Air onyx,  металошукач Nokta Makro Anfibio Multi, мобільне шатро.

«Пошук та фіксація нових артефактів, їх збереження на території садиби та їх представлення через експонати в музейному просторі сьогодні неможливі без квадрокоптера, металошукача і польового шатра (павільйону). Це дає можливість дослідникам різних галузей наук якісно проводити дослідження у польових умовах, фіксувати нововиявлені пам’ятки, а також формувати за допомогою цього обладнання цифровий формат наукового звіту і досліджень. 

Водночас даний мікропроєкт реалізовувався з метою облаштування польових експедицій, конференцій та експериментів за допомогою спеціального вуличного шатра, у якому можна облаштувати дослідні столики, генератори, комп’ютерну техніку для обробки отриманих даних з квадрокоптера, а також лабораторні дослідження виявлених експонатів безпосередньо у польових умовах. 

Скажімо маючи металошукач і квадрокоптер, можна сьогодні з упевненістю віднайти точне місце розташування поселення неолітичної стоянки, яку описав свого часу Іван Франко у статті «Неолітичні сокири в околицях Нагуєвич» у 1898 році на сторінках Записок Наукового Товариства ім. Шевченка»,  - зазначив Богдан Лазорак. 

Окрім того,  працівники заповідника планують організовувати та проводити на території музейного простору КЗ ЛОР «АДІКЗ «Нагуєвичі» підсумкові експедиційні звіти, конференції, семінари, науково-дослідні локації «Франко-університет просто неба» в рамках щорічного «Етно-фесту у садибі Франка».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ