Човном у село везуть документи для оформлення субсидії та допомоги на дрова
Аби дістатися із села Боровне до Надрічного на Волині, треба перепливти річку Стохід човном.
Про це повідомляє Суспільне.
Олена Клімчук, яка виконує обов’язки старости Боровненського старостинського округу, каже: у Надрічному зареєстровано восьмеро людей. Човном у село везуть документи для оформлення субсидії та допомоги на дрова.
З Боровного через Стохід до Надрічного орієнтовно три-чотири кілометри. Якщо ж їхати на авто дорогою на Маневичі, то потрібно зробити гак у майже 40 кілометрів, – каже місцевий житель Олександр, який допомагає Олені Клімчук з переправою.
"У Надрічному люди лишилися люди похилого віку, у них немає човнів, бо немає сенсу їх тримати. А по цю сторону майже у кожній хаті є човни", – розповідає чоловік.
Коли води стало менше, то річку перепливають, а далі йдуть пішки. Весною, коли більше було води, то можна було до самого Надрічного добратися човном, – каже Олена Клімчук.
Понад кілометр до села треба йти лісом. Зі слів виконувачки обов’язків старости, Надрічне – найменше село у старостинському окрузі. Усього є два десятки хат — половина з них – пустки.
82-річна Марія Коваль каже: проживає сама, через те, що була розлита річка, до Боровного не могла дістатися пів року. Хліб в село не привозять, то жінка ходить за ним до сусіднього села Набруску — три кілометри в один бік і три назад.
Найстарша жителька Надрічного 95-річна Єфросинія Пивоварчук каже: ще сама себе обслуговує, як щось потрібно, — їй допомагають родичі.
Із початком повномасштабної війни оселилася у селі Надрічне в батьківській хаті, — каже Любов Глушкова. Жінка приїхала з Кривого рогу. З її слів, тут спокійно, чисте повітря, ліс одразу за хатою, але бракує магазину і транспортного сполучення.
Село не має інфраструктури і "оживає" влітку, коли сюди приїздять люди з міст. Каже: річка Стохід увійшла в береги і нині є можливість полагодити кладки, які були затоплені, щоб полегшити сполучення між селами Боровне і Надрічне.