За кошти міського бюджету Львова, у сумі близько 10 млн. грн, було виконано роботи з підведення міського водогону до межі населеного пункту смт. Рудно для забезпечення населення питною водою гарантованої якості. Про це сьогодні, 15 липня, повідомила прес-служба Львова.
«В смт Рудно є комунальне підприємство «Теребля», яке має відповідні ліцензії на видобуток води в смт. Рудно. Вони воду видобувають і розповсюджують по Рудно, у них є водопровід. Ніколи питання щодо питної води там не виникало, адже є ліцензія на постачання цієї води. Натомість у Рудно в школу ми воду постачаємо водовозками, і за це місто Львів оплачує кошти.
Рудно — це є окремий населений пункт, там є селищний голова, виконком. Водозабезпечення населеного пункту лежить на селищному голові, котрий відповідає за постачання води мешканцям. Львів інвестував близько 10 млн грн і проклав водопровідні труби до межі населеного пункту, тепер сам селищний голова має зробити це розгалуження водопроводу по Рудно, і ми будемо подавати воду зі Львова. Там нема критичної ситуації, так Рудно живе років 10−15, ніхто водою не отруюється.
Це питання ми обговорювали на міській комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Сьогодні я проводила нараду в Рудно. Ми там також будуємо КНС, щоб підключити каналізаційні мережі. Водопровід у них є. Люди там також мають свої свердловини, вода до Рудно підведена", — прокоментувала Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.
Як повідомили у ЛМКП «Львівводоканал», по питанню щодо води в смт. Рудно ЛМКП «Львівводоканал» свої зобов’язання виконало. Зокрема, у 2017 році завершено будівництво водопроводу Д 300 довжиною 4 км від міського водогону Карачинів-Львів до селища Рудно. Загальна кошторисна вартість — 7 млн грн.
Наступний етап — це будівництво мереж водопостачання у смт. Рудно. На замовлення Рудненської селищної ради виготовлено проектно-кошторисну документацію та отримано експертний звіт. Загальна кошторисна вартість — 35 млн. грн.
Також у 2017 році за кошти міського бюджету Львова в сумі 7,8 млн. грн. завершено виконання робіт на об’єкті «Будівництво напірно-самотічних каналізаційних колекторів в смт. Рудно». Виконано будівництво двох ниток напірних каналізаційних колекторів Д 225 довжиною 3,75 км, від запроектованої ГКНС на вул. Лесі Українки до існуючого самоплинного колектора Д 1000 у промисловій зоні Рясне (провулок Центральний), та будівництво самопливного каналізаційного колектора Д 300 довжиною 640 м. п. і Д 400 довжиною 95 м. п.
На замовлення Рудненської селищної ради виготовлено робочий проект «Будівництво КНС на вул. Лесі Українки у смт. Рудно» (кошторисна вартість становить 12,345 млн грн).
3 жовтня 2018 року Рудненська селищна рада звернулася листом до департаменту житлово-комунального господарства щодо передачі ПКД по цьому об’єкту на баланс ЛМКП «Львівводоканал». Відповідно до рішення виконавчого комітету ЛМР від 19.10.2018 року № 1136 проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Будівництво КНС на вул. Лесі Українки у смт. Рудне» передано на баланс ЛМКП «Львівводоканал». 19.12.2018 року ЛМКП «Львівводоканал», за результатами проведених тендерних торгів, укладено договір з ТзОВ «Будгарант групп» на виконання будівельних робіт на суму 8084971,20 тис грн. Зараз підприємством подано документи до ДАБК у м. Львові на отримання дозволу на виконання будівельних робіт.
Водночас питання водопостачання мешканців смт Рудно неодноразово піднімалось на засіданнях міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.
Зокрема, на останньому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яке відбулося 3 липня 2019 року, було прийнято рішення: «звернути увагу Рудненського селищного голову (І.Форманчук) на те, що:
5.3.1. Відповідно до Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПін 2.2.4−179−10) за забезпечення населеного пункту питною водою гарантованої якості відповідає голова органу місцевого самоврядування — Рудненський селищний голова.
5.3.2. За останні роки Львівська міська рада виділивши із міського бюджету м. Львова більше 10 млн. грн., виконала роботи з підведення міського водогону до межі населеного пункту для забезпечення населення смт. Рудно питною водою гарантованої якості, але при цьому селищна рада не спромоглася, щоб водопровід був прокладений по території населеного пункту.
Однак, представник селищної ради не прибув на засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій" (Витяг з протоколу засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 3 липня 2019 року).
Також, згідно з протоколом засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 12 червня 2019 р, тоді було доручено:
«Рудненському селищному голові (І.Форманчук):
3.5.3.2. Встановленим порядком вирішити питання щодо завершення робіт з підключення селища до міських мереж водопостачання Львівського МКП «Львівводоканал».