Слухай онлайн
Економіка

Експорт товарів з Львівщини зріс

За 9 місяців цього року підприємства області експортували товари на суму 1 мільярд 621 млн доларів. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року експорт зріс на 0,3 %. Про це інформує 2 грудня пресслужба ЛОДА.

Як розповіли у Головному управлінні статистики у Львівській області серед товарів, які експортувала Львівщина, переважали електротехнічне обладнання (17,2% від обсягу експорту), зернові культури (13%), меблі (12,9%), жири та олії (8,4%), мінеральні палива, нафта і продукти її перегонки (8,3%), деревина і вироби з неї (7,3%).

Як розповіла керівник Служби експортера департаменту економічної політики Львівської ОДА Христина Каліш з 2010 року зовнішня торгівля товарами та послугами Львівщини характеризується поступовим зростанням експорту. Військові дії на Сході України спричинили його скорочення, проте у 2018 році експортні показники почали знову зростати.

 «Це зумовлено перепрофілюванням наших підприємств на співпрацю з Європейським Союзом. Так якщо говорити про останні 5 років, то Львівська область по експорту піднялась з 10 на 5 місце серед регіонів України»,-  наголосила Христина Каліш.

Основними партнерами у зовнішній торгівлі товарами є Польща та Німеччина. Ці країни забезпечили 38,7% експорту та 35,1 імпорту області.

Щодо імпорту то тут левову частку товарів склали мінеральні палива, нафта і продукти її перегонки (11,2 % від обсягу імпорту області), електротехнічне обладнання (8,8 %), механічне обладнання (8%).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ