Слухай онлайн
Економіка

Експорт товарів з Львівської області зріс на понад 3%

У січні‒листопаді минулого року експорт товарів підприємств Львівської області становив 2 млрд 96 млн доларів. Як інформують у Головному управлінні статистики у Львівській області цей показник є на 3,5 % вищим у порівнянні з січнем‒листопадом 2019 року.

Так, підприємства області здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами із 169 країн світу.

Найбільші частки експортованої продукції припали на Польщу (28,5% від загальнообласного експорту), Німеччину (10,5%), Чехію (6,9%) та Угорщину (6,8%).

Експорт товарів у країни Європейського Союзу становив 1633,9 млн дол (78%) і збільшився у порівнянні з січнем‒листопадом 2019 року на 5,9%.

Серед товарів, які Львівщина експортувала у січні‒листопаді 2020 року, переважали електротехнічне обладнання (17,8% від обсягу експорту області), меблі (13,5%), зернові культури (12,1%), палива мінеральні.

Також - нафта і продукти її перегонки (8,2%), жири та олії (7,8%), деревина і вироби з неї (7,1%).

Як вже зазначалось раніше, з 2010 року зовнішня торгівля товарами та послугами Львівщини характеризується поступовим зростанням експорту. Військові дії на Сході України спричинили його скорочення, проте у 2018 році експортні показники почали знову зростати. Це зумовлено перепрофілюванням наших підприємств на співпрацю з Європейським Союзом. Так якщо говорити про останні 5 років, то Львівська область по експорту піднялась з 10 на 5 місце серед регіонів України.

Нагадаємо, при Львівській ОДА працює Служба експортера. Вона проводить навчальний курс "Школа експортера".

Зокрема, основи експортної діяльності торік освоїли 11 підприємців. Вони представляють найрізноманітніші галузі економіки: харчову, хімічну, металообробну, легку промисловість та ІТ-послуги.

"Наша мета допомогти малому та середньому бізнесу зрозуміти з яких основних етапів складається експортна діяльність підприємства, та які інструменти слід використовувати для здійснення прямих продажів закордон", - керівник Служби експортера Христина Каліш.

Планують Школу експортера провести і наступного року.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, для будівництва доріг планують залучати приватних інвесторів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ