Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Facebook видалила 100 акаунтів, що намагалися вплинути на вибори в Україні

Компанія «Фейсбук» опублікувала звіт, у якому йдеться про заходи, проведені в соцмережі у зв'язку з українськими парламентськими виборами. Там описали акаунти, сторінки та групи, які поширювали маніпулятивну і фейкову інформацію напередодні виборів до ВР.

У компанії заявили, що видалили 18 акаунтів, 9 сторінок і 3 групи, які поширювали маніпулятивні політичні новини. Також там згадуються 83 аккаунти, 2 сторінки, 5 інстаграм-акаунтів і 29 фейсбук-груп, які користувалися неетичними прийомами для поширення новин про військовий конфлікт у східних областях України перед виборами. Як зазначили у компанії «Фейсбук», ці акаунти керувалися в основному з Росії.

У «Фейсбук» повідомили, що збирали дані про ці групи та акаунти з публічних заяв користувачів, в тому числі — з інформації від української організації, яка займається фактчекінгом.

«Люди, що стояли за цими активностями, створювали фейкових користувачів, вдавали з себе загиблих українських журналістів, застосовували ботів для збільшення популярності свого контенту, обманювали щодо свого місця розташування, залучали людей на сторонні сайти. Адміністратори і власники акаунтів публікували контент про українську політику та новини, в тому числі на тему українсько-російських відносин, критикували українську владу»,  — йдеться у повідомленні.

Media Sapiens

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ