Слухай онлайн
Cуспільство

Філарет: ми листа від Мінкульту не отримували

Ніякого листа від Міністерства культури Українська православна церква Київського патріархату не отримувала.

Про це у коментарі Радіо Свобода сказав предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет.

«Листа я не отримував і поки що не знаю, про що там мова. Молитись ніхто не може заборонити. В будь-якому місці. Але в політичну діяльність ми не маємо права втручатись. Нашому духовенству є пряма вказівка, що в  політичні акції втручатись, це не наша справа», – сказав він.

Лист від Міністерства культури, адресований главі Української греко-католицької церкви Святославу Шевчуку, не може спричинити ліквідації греко-католицької церкви в Україні, додав патріарх Філарет, назвавши таке припущення великим перебільшенням.

Сьогодні, 13 грудня,  глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав оприлюднив офіційний лист за підписом першого заступника міністра культури України Кохана.

У цьому листі йдеться «про релігійну діяльність, яку в порушення вимог законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють представники, зокрема, Української греко-католицької церкви на майдані Незалежності міста Києва впродовж грудня минулого року та на початку нового 2014 року». Лист містить кілька приписів і завершується так: «Недотримання наведених приписів, згідно з положеннями статті 16 Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ