Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

Голова АМУ вимагає від уряду розблокувати кошти на соціально-економічний розвиток для громад

Голова Асоціації міст України Віталій Кличко повторно звернувся до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з проханням перерахувати кошти субвенції на соціально-економічний розвиток громадам.

Як зазначив у своєму листі Віталій Кличко, кошти цієї субвенції у розмірі 2,5 млрд грн. передбачені у Держбюджеті на 2019 рік і подальше їх  блокування викликає побоювання щодо непрозорого та упередженого їх використання.  

Міністерство фінансів України та Держказначейство України вже третій місяць блокують кошти субвенції на соціально-економічний розвиток, розподілені Кабінетом Міністрів на початку липня (розпорядження від 10.07.2019 №500-р).

Очікуючи фінансування, громади у відповідності до розподілу коштів цієї субвенції вже виконали певний обсяг робіт, однак не можуть за них розрахуватися. Це – невеликі за вартістю, але вкрай важливі для громад проекти – будівництво та ремонт шкіл і дитячих садків, ремонт та благоустрій вулиць, влаштування водогонів, насосних станцій та систем очищення води, обладнання медичних амбулаторій, центрів адмінпослуг, будинків культури.

Голова АМУ наголошує, що цей ресурс передбачений для міст районного значення та селищ, які постійно потерпають від нестачі коштів на соціальні цілі та програми. До переліку отримувачів субвенції потрапили громади, визначені Мінрегіоном як майбутні центри ОТГ. Тому формування у них соціальної інфраструктури має критичне значення для завершення реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою. Адже саме такі плани проголосив новий Уряд!

Голова АМУ В.Кличко повторно звернувся до Глави Уряду О.Гончарука з проханням  перерахувати кошти субвенції громадам. Кошти цієї субвенції передбачені у Держбюджеті на 2019 рік і подальше їх  блокування викликає побоювання щодо непрозорого та упередженого їх використання.  

Нагадаємо, 11 вересня 2019 року Голова АМУ В.Кличко вже звертався до Прем’єр-міністра України О.Гончарука щодо спрямування громадам коштів субвенції на соціально-економічний розвиток. АМУ також ініціювала флеш-моб #поверніть_гроші_громад, у ході якого міські голови та голови ОТГ зверталися до президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Олексія Гончарука з проханням перерахувати обіцяні їм кошти субвенції на соціально-економічний розвиток.

Офіс реформ у Львівському РВ АМУ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ