Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Голова Держприкордонслужби зустрівся з Головою Міжнародної місії СКУ

Сьогодні в Адміністрації Державної прикордонної служби України Голова відомства Сергій Дейнеко зустрівся з Головою Міжнародної місії Світового Конгресу Українців Євгеном Чолієм. Про це проінформували у прес-службі АДПСУ.
Голова Держприкордонслужби зустрівся з Головою Міжнародної місії СКУ. Фото: ДПСУ

Основною метою зустрічі стало обговорення питань організації перетинання державного кордону України міжнародними спостерігачами, які прибувають в Україну з метою організації моніторингу під час позачергових виборів народних депутатів України 2019 року.

У першу чергу очільник прикордонного відомства подякував за постійну підтримку, яку надає Світовий Конгрес Українців. Він також відмітив про готовність Державної прикордонної служби України до виконання завдань напередодні та в день проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

ʺОдні з основних зусиль ми зосереджуємо на посиленому контролі на каналах міжнародного сполучення. Це у першу чергу пов’язано з прибуттям в Україну міжнародних спостерігачів. Їх пропуск буде здійснюватися, і вже здійснюється, за попередніми списками осіб, які отримали відповідну акредитацію в ЦВК, і в пріоритетному порядкуʺ, - сказав Голова Держприкордонслужби.

Євген Чолій у свою чергу наголосив, що Місія Світового конгресу українців спостерігала за Президентськими виборами і в той час мала 249 короткотермінових спостерігачів. Ще 122 спостерігача здійснювали медіа-моніторинг майже в 30 країнах світу.

ʺМи є практично єдиною Місією, яка спостерігає за медіа-моніторингом саме поза межами Україниʺ, - сказав Голова Міжнародної місії Світового Конгресу Українців.

ʺНаші спостерігачі є україномовними і знають ситуацію в Україні. На парламентські вибори ми будемо мати 143 короткотермінових спостерігачів з 28 країн світу. Також у нас буде і 125 спостерігачів, які будуть далі слідкувати за медіа-моніторингомʺ, - наголосив Євген Чолій.

Він також ствердив, що на їх думку Президентські вибори в Україні пройшли прозоро і демократично з дотриманням всіх міжнародних норм. Окремо він наголосив на неодноразовому виявленні дезінформації з боку РФ.

Голова Держприкордонслужби зазначив, що оцінка Місії щодо виборів досить важлива, зокрема щодо виконання завдань і готовності прикордонників до забезпечення проведення виборів та захисту України від загроз, особливо, які виходять від РФ.

ʺДержприкордонслужба з гібридною агресією РФ стикається вже шостий рік. За цей час в нас вже є певний досвід, своя методика протидії цьому. І ми готові набутим досвідом ділитися з іншими країнамиʺ, - відмітив Сергій Дейнеко.

Окремо Євген Чолій зазначив, що нещодавно діяльність Світового Конгресу Українців визнали небажаною в Російській Федерації. Зокрема підставою для прийняття такого рішення зазначалося, що діяльність організації становить загрозу основам конституційного ладу і безпеки Російської Федерації.

В той же час варто відмітити, що Світовий Конгрес Українців є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, яка представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. Конгрес має мережу складових організацій та зв’язків з українцями більше ніж у 60-ти країнах світу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ