Слухай онлайн
Cуспільство

Голова ДПСУ здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони

Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
Голова Держприкордонслужби здійснив робочий візит до Турецької Берегової охорони
1/3
Питання двостороннього співробітництва між Державною прикордонною службою України та Турецькою береговою охороною обговорили сьогодні, 25 червня, Сергій Дейнеко і Ахмет Кендір. Про це проінформували у прес-службі АДПСУ.

На щорічній зустрічі керівники обох відомств проаналізували стан взаємодії у сфері морської охорони в басейні Чорного моря і домовилися скоординовано нести службу у своїх морських просторах, проводити пошуково-рятувальні навчання та продовжити двосторонні дружні візити кораблів.

У ході стамбульської зустрічі Голова Державної прикордонної служби України розповів про обстановку в районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України та адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом.

Між іншим, керівник прикордонного відомства звернув увагу на дії Росії, якими вона відверто демонструє неповагу до українського суверенітету та зневагу до міжнародних норм права, зокрема – це безпідставне переслідування і огляд українських та іноземних суден, що слідують через Керченську протоку до українських портів в Азовському морі – Маріуполь та Бердянськ.

ʺУ відповідь на нарощення військової присутності РФ в акваторії Азовського моря ми спільно з Військово-Морськими Силами та іншими компетентними структурами вживаємо адекватних заходів для забезпечення належної безпеки судноплавстваʺ, – зазначив Сергій Дейнеко.

Зі свого боку Командувач Турецької Берегової Охорони Ахмет Кендір наголосив на важливості подальшої співпраці в рамках Форуму Чорноморського прикордонного співробітництва задля мінімізації безпекових ризиків у Чорноморському регіоні. А також нагадав про проведення щорічного Форуму за участі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн, який відбудеться у Туреччині в жовті цього року.

Крім того, під час зустрічі сторони визначили, що одним із основних пріоритетів співробітництва є спільна боротьба з транскордонними злочинними угрупованнями, протидія торгівлі людьми та нелегальній міграції та домовились започаткувати співпрацю між оперативними підрозділами у відповідності до законодавства держав сторін.

Також у рамках подальших кроків спільної взаємодії йшлося про нарощення зусиль відомств у сфері освіти, зокрема між відомчими навчальними закладами морського профілю.

Голова Держприкордонслужби висловив слова вдячності турецьким колегам за організацію та проведення курсів підвищення кваліфікації для персоналу Держприкордонслужби у навчальних закладах прикордонного відомства Туреччини.

Варто зазначити, що протягом першого півріччя цього року 5 українських прикордонників взяли участь у тренінгах Навчального центру Турецької Берегової Охорони в Анталії.

Сторони домовились розглянути можливість розробки проекту Плану співробітництва між Навчальним центром Морської охорони Державної прикордонної служби України та Командуванням навчань та підготовки Турецької Берегової Охорони.

Наприкінці зустрічі Сергій Дейнеко і Ахмет Кендір підписали протокол зустрічі двостороннього співробітництва між відомствами та висловили задоволення рівнем співробітництва, якого їм вдалося досягти, і вирішили й надалі підвищувати його якість спільними зусиллями на основі взаєморозуміння і добрих намірів.

ʺСьогоднішній захід – це продовження традиційно конструктивної співпраці наших відомств і країн у цілому. Переконаний, що ця зустріч надасть нам нового імпульсу у подальшій співпраціʺ, – сказав на завершення Голова Держприкордонслужби

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");