Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Громадяни залишились один на один із загрозою електромагнітного опромінення

На території Львівської області є понад 1500 різноманітних джерел електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону. Однак контроль за дотриманням правил у цій сфері покладений на ліквідовані органи і установи санітарно-епідеміологічної служби МОЗ України. Відтак, як зреагує здоров’я українців на збільшення рівня опромінення – тепер це приватна справа.

Зокрема, державна установа „Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України” нагадав, що 23 травня 2017 року набув чинності наказ МОЗ України №266 від 13.03.2017 року (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 року за №625/30493) „Про затвердження Змін до Державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань” ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Зміни були ухвалені з огляду на розвиток новітніх цифрових телекомунікацій. А саме з приходом в Україну швидкісного мобільного інтернету стандарту 4G потягнуло за собою як збільшення кількості, так і зростання потужностей наявних базових станцій, що в свою чергу призводить до зростання рівнів електромагнітного випромінювання.

Отже, МОЗ України дозволило розміщувати засоби телекомунікацій на дахах та у приміщеннях будь-яких будівель, збільшивши при цьому граничнодопустимий рівень електромагнітного випромінювання  учетверо т– 2,5 до 10 мкВт/кВ. см та скасувало вимогу розробки санітарного паспорту джерела електромагнітної енергії, який був єдиним документом, що засвідчував відповідність радіотехнічних об’єктів медичним вимогам безпеки для здоров’я і життя людини.

Згаданими змінами також визначено, що установи та заклади МОЗ України мають проводити  розрахунки рівнів електромагнітного поля та обов’язкового підтвердження їх за допомогою інструментальних замірів. Проте суб'єкти господарювання, що надають послуги зв’язку у Львівській області ігнорують зазначену вимогу, встановлену ДСаНіП 239-96 зі змінами.

Зазначене вище унеможливлює здійснення державного обліку та реєстрації джерел електромагнітного випромінювання та проведення моніторингових досліджень.

При цьому результати попередніх моніторингових досліджень вказують, що за відсутності державного контролю не виключено, що в найближчий час рівні електромагнітного випромінювання збільшаться до критичних величин. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ