Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Група у масках та з битами розмалювали електричку

Вчора, 7 серпня 2017 року, на платформі станції ім. Георгія Кирпи (м. Київ) невідомі особи задіяли стоп-кран та розмалювали вісім вагонів електропоїзда Гребінка – Київ. Це була організована група чисельністю понад 50 осіб у масках, деякі з них – озброєні битами. Невідомі затримали поїзд на 25 хвилин. Попередні збитки Укрзалізниці – 150 тис. грн та два тижні на перефарбування поїзда. Про це повідомили в Укрзалізниці.

Чоловіки з битами погрожували локомотивній бригаді та не давали вийти з кабіни машиніста, палили на платформі димові шашки, розфарбовували вагони та знімали все на відео. Також не випускали пасажирів з вагонів електропоїзда. Під час події залізничники викликали поліцію, ВОХР та СБУ.

Після прибуття електропоїзда на станцію Борщагівка-Технічна приїхали працівники поліції та склали відповідний акт. Орієнтовні затрати по відновленню фарбування вагонів складуть 150 тис. грн. Термін перефарбування состава складе близько 2 тижнів. На жаль, кількість випадків розфарбування вагонів збільшується: у 2016 році – 32 випадки, збитки склали 200 тис. грн, цьогоріч – уже 42 випадки, що спричинило 720 тис. грн збитків.

ПАТ «Укрзалізниця» обурене фактами вандалізму, псування майна та закликає правоохоронні органи оперативно розслідувати випадок і покарати винних. Крім того, що псується залізничне майно, такі випадки можуть загрожувати безпеці пасажирів і працівників залізниці.

«Подібні випадки – це не витівки підлітків, а злочин, за який винні мають відповісти. Оскільки вандали знімали свої дії на відео, вони, швидше за все, слідкуватимуть за реакцією громадян і залізничників. Зважаючи на стан залізничного парку, відсутність фінансування на придбання нових поїздів, як то має бути згідно з законом, псування електропоїздів логічно може призвести до того, що на маршрутах їх стане менше», - прокоментував директор з пасажирських перевезень та сервісу ПАТ «Укрзалізниця» Ігор Романків.

Просимо дорослих проводити роз’яснювальні роботи з підлітками, щоб ті усвідомлювали, що псування майна – це злочин, за який передбачена відповідальність та покарання. Більше того, подібні «жарти» можуть обернутися проти самого «митця», адже недотримання правил безпеки поблизу залізниці іноді коштує здоров’я або й життя.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ