Проєкт «НАБАТ» виник як протидія «синдрому звикання» до війни, як місце пам’яті і пригадування
У львівському Музеї народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького у Львові під час мистецького заходу «НАБАТ: роковини» вшанували пам’ять загиблих.
Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради.
Проєкт «НАБАТ» виник як протидія «синдрому звикання» до війни, як місце пам’яті і пригадування. Інсталяція складається з імпровізованих «дзвонів» та розташована у Шевченківському гаю на давній дзвіниці з села Хоросно. У інсталяції використовуються не тільки канонічні дзвони і дзвіночки, а й усе, що може виконувати таку функцію: гільзи, кухлі, розпиляні міни…
Один «дзвін» символізує один день боротьби українців з початку повномасштабного вторгнення ворога на нашу землю. Кожного дня до «НАБАТу» додаються дзвони, і так триватиме до перемоги.
В межах проєкту «НАБАТ: роковини» його куратор Влодко Кауфман з командою підготували особливе видиво-гепенінг: «язики» дзвонів прикували до землі імпровізовані шнури-«розтяжки», а вогонь окопних свічок, запалених запрошеними співучасниками акції, звільнить їх у певній почерговості, і дозволить пам’яті голосно звучати, плакати, калатати у НАБАТ.
До заходу долучились: шейх Мурат Сулейманов, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма», отець Всеволод Оліярник, ієромонах Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ, Соломія Чубай, співачка та волонтерка, Мар'ян Пиріг, музикант і художник, Ярина Короткевич, культурна менеджерка, Ольга Пужаковська, директорка театру Лесі, та багато інших.