Львів — перше місто в світі, де проведуть Бієнале довіри. Триденна подія, яка відбуватиметься 19−21 жовтня, а надалі повторюватиметься кожних два роки, є спільною ініціативою підприємців, митців, науковців та активістів задля відновлення довіри як соціальної звички. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Головними локаціями Бієнале довіри стануть Центр Шептицького та LEM Station, де одночасно відбуватимуться події академічної (дискусійної) частини, а також практичної та мистецької програм.
Ключовими зірками дискусійної частини стануть голландський дослідник довіри в бізнесі та інституціях Барт Нотебом з Амстердамського університету та Том Бьорк з Лондона — людина, яка досить довгий час займається проблемами довіри і недовіри в світових екологічних фундаціях. Як інспіратор цієї події, безпосередньо причетний до її появи, на Бієнале приїде британський фахівець з розвитку міст, урбаніст Чарльз Лендрі.
До Львова також завітає дослідник і практик мирних переговорів та вирішення конфліктів Стейнарь Брин, який працював на руїнах Югославського конфлікту та мав досить важливі напрацювання там — за свою роботу був номінований на Нобелівську премію миру. Олеся Шамбур і Світлана Петрова висвітлюватимуть цю складову крізь призму ситуації в Україні — як нам долати прірви між людьми і спільнотами, які зараз не можуть знайти між собою ні порозуміння, ні спільності.
Окрім того, на Бієнале матимуть лекції професор Олег Кришталь — один із найкращих дослідників у галузі нейробіології, Олександр Фільц — відомий львівський психотерапевт. Володимир Немерцалов із Одеси говоритиме про освітні проекти в довірі. А дослідниця Світлана Одинець — українка за походженням, яка зараз живе і працює у Швеції, розповість про роль довіри у міграційних процесах сучасної Європи.
Також в рамках дискусійної програми до Бієнале доєднається Тімо Кантель — керівник бюро урбаністичних досліджень у Гельсінкі.