Слухай онлайн
Здоров'я

Індія передала Україні 30 тис. таблеток противірусного препарату

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба офіційно отримав від Посла Республіки Індія Партха Сатпатхі партію препарату з гідроксихлорохіном, яку Уряд Індії передав Україні в якості гуманітарної допомоги для боротьби з пандемією коронавірусу. Про це інформує 5 травня прес-служба МЗС.

Урочиста церемонія відбулася у вівторок, 5 травня, в Міністерстві закордонних справ України.

Подальший розподіл партії у 30 тисяч таблеток серед українських медичних закладів та контроль їхнього застосування буде здійснювати Міністерство охорони здоров’я України.

“Це справжній жест дружби з боку індійського народу та Уряду Індії. Цей крок надалі посилює партнерство наших країн і демонструє, що Індія та Україна здатні разом протистояти глобальним викликам”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Посол Сатпатхі назвав Індію та Україну “двома великими демократіями”. За його словами, обидві країни своєчасно та ефективно відреагували на початок епідемії. Він наголосив, що це рішення Уряду Індії демонструє високий рівень індійсько-українського партнерства.

Сторони особливо відзначили, що взаємодія України та Індії у фармацевтичній галузі демонструє високу динаміку зростання.

Завдяки зусиллям української дипломатії, Уряд Індії також надав спеціальний дозвіл на комерційне придбання гідроксихлорохіну для потреб МОЗ України.

Крім того, у складі індійської гуманітарної допомоги до України прибула також партія вакцин від тифу, менінгіту, холери і малярії, призначених для українського миротворчого контингенту в Конго.

Цим рішенням Уряду Індії передувала інтенсивна робота українського дипкорпусу, зокрема, Посольства України за активної підтримки індійської дипустанови в Києві.

Довідково

Ефективність препаратів гідроксихлорохіна у лікуванні хворих на COVID-19 нині ретельно вивчається у багатьох країнах, зокрема у США та країнах ЄС.

Урядом Республіки Індія встановлено обмеження на експорт препаратів з діючою речовиною гідроксихлорохін. Окремі дозволи надаються на його придбання у визначеній кількості або на безоплатну передачу дружнім країнам у якості гуманітарної допомоги.

Міністерство оборони Республіки Індія виділило на безоплатній основі партію вакцин на звернення Уряду України з метою забезпечення українських військовослужбовців у складі національного персоналу з підтримання миру у Демократичній Республіці Конго.

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, Україна розпочинає дослідження препарату, що допомагає в боротьбі з COVID-19.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ