Слухай онлайн
Cуспільство

Ірина Венедіктова подала до суду на Яніну Соколову

Як повідомила на своїй Facebook-сторінці Яніна Соколова, справа стосується її інтерв‘ю з Євгеном Шевченком для Соромно.

З 10.30 розмова з позаштатним агентом НАБУ, викривачем у справі найбільшого хабаря в історії не тільки України, але і Європи готівкою. 6 млн доларів кешем за закриття справи проти екс-міністра екології Миколи Злочевського. 

"В інтерв‘ю Євген розповідає про роль Венедиктової у цьому процесі. 

І про бажання Венедиктовоі цю справу «загасити». 

Євген говорить прямим текстом, що «я стверджую, що Венедиктова брала хабар за це».

Мені дивно, бачити позов пані генпрокурорки проти мене як проти журналіста. Не знаю, чому я фігурую як «відповідач». 

Інтерв’ю - це спілкування журналіста з гостем. Моя справа питати. Відповідає в інтерв’ю гість. 

Ірино...Ви точно юрист? Тоді Ви маєте бути у курсі чинного законодавства щодо свободи слова і журналістикоі діяльності", - зазначає Яніна.

Нагадаємо, частиною третьою статті 15 Конституції України встановлено, що цензура в Україні заборонена.

3. Стаття 24. ЗУ "Про інформацію"

1. Забороняється цензура - будь-яка вимога, спрямована, зокрема, до журналіста, засобу масової інформації, його засновника (співзасновника), видавця, керівника, розповсюджувача, узгоджувати інформацію до її поширення або накладення заборони чи перешкоджання в будь-якій іншій формі тиражуванню або поширенню інформації.

2. Забороняються втручання у професійну діяльність журналістів, контроль за змістом поширюваної інформації, зокрема з метою поширення чи непоширення певної інформації, замовчування суспільно необхідної інформації, накладення заборони на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб або поширення інформації про них, заборони критикувати суб'єкти владних повноважень, крім випадків, встановлених законом, договором між засновником (власником) і трудовим колективом, редакційним статутом.

3. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та/або переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику тягне за собою відповідальність згідно із законами України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ