Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Історична політика в польсько-українських взаєминах: зустріч в Яремчі

Під патронатом Польсько-українського форуму партнерства МЗС Польщі та МЗС України 15-17 вересня відбулися Х Польсько-українські зустрічі в Яремчі, про які в «Gazeta PolskaCodziennie» пише Пшемислав Журавський вель Ґраєвський. Про це пише Польське радуо.

Відтоді, як президент Віктор Ющенко надав звання Героя України Степанові Бандері (22 січня 2010 року), атмосфера спору про історію тяжіла над сучасними польсько-українськими відносинами. А резолюція польського Сейму (22 липня 2016 року), присвячена Волинській трагедії, розпочала новий етап цього спору, натомість її контекст – війна на сході України з Росією і зміна уряду в Польщі 2015 року – призвів до того, що у суспільній думці як з польського, так і з українського боку, відносини між Варшавою і Києвом погіршилися, і такий стан продовжує поглиблюватися.

Натомість, таке враження, що польсько-українські відносини зводяться до спору про пам’ять, є помилковим, - підкреслює Пшемислав Журавський вель Ґраєвський. В Яремчі ця помилка була особливо помітна, а саме таке враження поглиблювалося представниками і прихильниками опозиції, котрі публічно переконували, що «в атмосфері ворожості щодо іммігрантів, створеній урядом ПіС, під загрозою опинилися також українські іммігранти», хоча всі ми знаємо, - зазначає Журавський вель Ґраєвський, - що прибульці з України є для найвищих державних посадовців синонімом бажаних іммігрантів, культурно близьких і схильних виконувати тяжку працю. Їх також протиставляють іммігрантам-мусульманам з Півдня, котрі не піддаються асиміляції».

Експерт звертає увагу на позитивні приклади польсько-української співпраці всупереч тезі про похолодшання відносин, що відбувається останнім часом. Це і договір про співпрацю між Національним банком Польщі та Національним банком України, підписаний 22 грудня 2015 року, це і запуск Укрзалізницею потяга сполученням Київ-Львів-Перемишль. Це також факт, що понад 54% іноземних студентів у польських вишах є українцями. Зрештою, Пшемислав Журавський вель Ґраєвський наголошує на інтенсивній військовій співпраці між обома країнами, прикладом чого, зокрема, можна назвати створення Литовсько-польсько-української бригади тощо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ